Razer ve Qualcomm 5G destekli taşınabilir oyun cihazı için güçlerini birleştirdi

Logitech G Cloud Gaming Handheld taşınabilir oyun cihazı kısa süre önce tanıtılmıştı. Bu cihazın karşısına bir rakip çıkması da fazla zaman almayacak. Razer Edge 5G adını taşıyan yeni oyun cihazıyla avuçiçinde 5G hızıyla oyun deneyimi yaşamayı mümkün kılacak.

Edge 5G Razer, Qualcomm ve Verizon’ın ortak çalışmasının meyvesi olarak tanımlanıyor. Bu avuçiçi cihazla mobil olarak veya lokal ağ üzerinden oyun oynanabilecek. Oyuncular PC’lerindeki oyunları Edge 5G Razer’a yansıtabilecek veya oyunlara bulut aracılığıyla erişebilecek.

Sadece Wi-Fi ile internete bağlanabilen Logitech G Cloud Gaming Handheld’den farklı olarak Razer Edge 5G, adından da anlaşılabileceği şekilde, 5G desteğine de sahip. Böylelikle oyuncular 5G hızıyla buluta erişebilecek veya cihazlarına oyun indirebilecek.

Razer Edge 5G’nin temelinde Qualcomm’un Snapdragon G3x Gen 1 Gaming Platform isimli çipi bulunuyor. Bu çip 2021’in sonlarında bir geliştirici kitiyle birlikte duyurulmuştu. Geliştirici kitinde 6.65 inç 1080p çözünürlüklü, 10-bit HDR destekli 120 Hz OLED ekran gibi dikkat çekici özellikler mevcuttu.

Razer Edge 5G hakkındaki tüm detayları öğrenmek için 15 Ekim’de gerçekleştirilecek RazerCon etkinliğini beklemek gerekiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun