Teknoloji

Razer DeathStalker V2 klavyeleriyle düşük profilli tasarımda yüksek performans sunuyor

razer deathstaker v2

Razer salı günü, büyük ilgi görmüş olan DeathStalker klavyesinin yeni DeathStalker V2 Pro, DeathStalker V2 Pro Tenkeyless ve DeathStalker V2 modelleri ile geri döndüğünü duyurdu.

Razer, serinin her alanında fark edilen temiz, düşük profilli bir tasarım dili ile yeni DeathStalker V2 serisi; düzenli bir masaüstü kurulumu arayan oyuncular için ideal olduğunu söylüyor. Şık ve düşük profil bir tasarıma sahip olan DeathStalker V2 ailesinin amacı, serideki Razer Düşük Profilli Optik Anahtarlar’ın hem doğrusal hem de tıklamalı varyantlarını içererek yüksek profilli performans sunuyor. Sunduğu üstün deneyimin yanında, üstün dayanıklılık için de ince çizgili alüminyum üst plaka ve daha da uzun ömür için ultra dayanıklı kaplamaya sahip lazerle oyulmuş tuş başlıkları da bulunuyor.

Razer PC Oyun Bölümü Başkanı Chris Mitchell, “Orijinal DeathStalker, yenilikçi şık tarzı tasarımı ve düşük profilli form faktörünün sunduğu üst seviye yazma hissi nedeniyle hayranların favorisi oldu” dedi. “Yeni DeathStalker V2 serisiyle, orijinal klavyenin düşük profil estetiğini koruduk, ancak oyunculara hızlı, özelliklerle dolu bir oyun klavyesi deneyimi sunmak için Razer Optical Switches ve Razer HyperSpeed Wireless gibi en son teknoloji yeniliklerimizi dahil ettik.”

razer deathstaker v2

DeathStalker V2 serisinin her üyesinde yer alan yeni Razer Low-Profile Optical Switch’ler, her tuş başını kayda almak (register) için kızıl ötesi ışık huzmesi kullanarak düşük profilli klavyelerde ışık hızı anahtar aktivasyonu gerçekleştiriyor. Böylece, her tuşa basıldığında sıfır geri dönme gecikmesiyle; oyun için daha hızlı, daha duyarlı bir oyuncu klavye hissi ve yazı yazmak için de daha temiz, daha net bir klavye his veriyor.

Düşük Profilli Optik Anahtarlar; Doğrusal ve Tıklamalı (Clicky) olmak üzere iki modelde mevcut. Doğrusal Düşük Profilli Optik Anahtar; 2.8 mm toplam hareket mesafesi ile yalnızca 1.2 mm’lik bir çalıştırma noktasına sahiptir ve yalnızca 45 gramlık bir çalıştırma kuvveti gerektirir. Clicky varyantı ise 2.8 mm toplam hareket mesafesi ile yalnızca 1.5 mm’lik bir çalıştırma noktasına sahiptir ve 50 gram çalıştırma kuvvetine ihtiyaç duyar.

Daha az fiziksel temas noktasıyla, genel aşınma ve yıpranmayı azaltan Razer Düşük Profilli Optik Anahtarlar, endüstri lideri 70 milyon tuş basımı makinesinde test edildi ve rakip anahtarlardan %40’a kadar daha iyi performans gösterdi.

Her iki anahtar türü de DeathStalker V2 serisinin düşük profilli ergonomisi için mükemmeldir. İnce tasarımları, tuşların daha doğal el ve bilek konumu için klavye taban plakasının altına oturmasını sağlar. Razer’ın belirttiğine göre sonuç olarak, oyuncular bilek desteği olmadan da uzun süreli kullanımda bile minimum bilek yorgunluğu yaşayacaklar.

razer deathstaker v2

Düşük Profilli Optik Anahtarlar, solmaya veya çizilmeye karşı en üst düzeyde direnç için ultra dayanıklı bir kaplamaya sahip lazerle oyulmuş tuş başlıklarının altına yerleştirilmiş. Ultra dayanıklı kaplama, tuş başlıklarının doubleshot PBT benzerlerinden bile daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Dayanıklılık ise, 5052 alüminyum alaşımlı üst plaka ile daha da güçlendirilmiş.

DeathStalker V2 Pro ve DeathStalker V2 Pro Tenkeyless; şu anda en hızlı ve en güvenilir kablosuz oyun teknolojilerinden biri olan Razer’ın tescilli yüksek hızlı kablosuz teknolojisi Razer HyperSpeed Wireless’a sahiptir. Optimize edilmiş veri protokolleri, ultra hızlı radyo frekansı ve (parazitlerden arındırılmış kanalları kullanmak için mevcut frekansları tarayan) Uyarlanabilir Frekans Teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanan Razer HyperSpeed Wireless, geleneksel kablolu bağlantılarla eşit düzeyde hızlı, kararlı ve güvenilir bir kablosuz bağlantı sunuyor. Çoklu cihaz eşleştirme özelliğiyle oyuncular, daha fazla özgürlük ve rahatlık için hem DeathStalker V2 Pro’yu hem de uyumlu bir Razer fareyi tek bir HyperSpeed Wireless dongle’a bağlayabilir ve gecikmeyi minimumda tutar.

Buna ek olarak, DeathStalker V2 Pro ve DeathStalker V2 Pro Tenkeyless ayrıca Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip. Kullanıcılara cihazlar arasında yeniden eşleştirmeye gerek kalmadan aynı anda 3 cihaza bağlanma esnekliği sağlarken tek bir düğme ile de cihazlar arasında geçiş yapar.

40 saatlik pil ömrü ile DeathStalker V2 Pro ve 50 saatlik pil ömrü ile DeathStalker V2 Pro Tenkeyless, kutularında şarj etmek veya şarj sırasında kullanmak için çıkartılabilir Type-C kablo ile gelir. Böylece en uzun oyun maratonları bile kesintisiz güç ile destekleniyor.

Razer, DeathStalker V2 serisinin her kullanıcı için bir klavye sunduğunu söylüyor. DeathStalker V2 Pro, kablosuz bir kurulum isteyen kullanıcılara tam özellikli bir kablosuz klavye getiriyor. Dağınıklıktan uzak, minimalist bir kurulum veya dar masaüstünde fazla yer kaplamayacak bir klavye arayanlar için DeathStalker V2 Pro Tenkeyless; tam boyutlu DeathStalker V2 Pro ile aynı kablosuz işlevsellik, hız ve yanıt verme özelliğini sunuyor. Tenkeyless modelde bile, ortam düğmesi ve silindir, kolaylık sağlamak için korunmuştur. DeathStalker V2, kullanıcılara DeathStalker V2 Pro ile aynı işlevsellik ve hızı sağlar, ancak çıkarılabilir bir C Tipi kablo bağlantısı ile kablosuz bağlantıya alternatif sağlıyor.

Buna ek olarak, tüm Razer DeathStalker V2 klavyeleri, Razer Chroma RGB aracılığıyla 16.8 milyona kadar renk özelleştirmesi için Razer Synapse 3 ile tamamen uyumlu. Klavyeler, kullanıcı ayarlarını depolamak için hibrit yerleşik bellek ile geliyor.

Razer DeathStalker V2 serisi ürünleri ve fiyatları

Razer DeathStalker V2 Pro; 249.99$/ 249.99€ yurt dışı fiyatlarıyla salı gününden itibaren Razer.com ve yetkili satıcılarda satışa sunuldu. Razer DeathStalker V2 Pro Tenkeyless ise  219.99$/ 219.99€ yurt dışı fiyatlarıyla 2022 üçüncü çeyreğinde satışta olacak. Aynı şekilde 2022 üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak Razer DeathStalker V2’nin yurt dışı fiyatı da 199.99$/ 199.99€ olarak belirlendi.

İLGİLİ HABERLER