CES 2022’de dikkat çeken Razer ürün ve konsept duyuruları

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası olarak nitelendirilen Razer, dünyanın en büyük tüketici teknolojisi fuarı olan CES 2022 kapsamında yeni konseptleri ve daha önce hiç görülmemiş ürünlerini tanıtırken birkaç dikkat çekici duyuru da yaptı.

Oyuncular ve içerik oluşturucuları için dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarları olan Razer Blade 14, Razer Blade 15 ve Razer Blade 17, şimdi yakın zamanda duyurulan NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar GPU’ları ile RTX 3080 Ti’ye kadar ekran kartları ile donatıldı. Yeni güncellemeler aynı zamanda çığır açan DDR5 belleği de içerirken, 4800 MHz’e varan olağanüstü saat hızları ve hem AMD️ hem de Intel️’den son teknoloji işlemci geliştirmeleri sağlıyor.

Razer, dünyanın ilk tamamen modüler oyun masası konsepti olan ve her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanan Project Sophia’yı tanıttı. Razer ayrıca, kullanıcıların oyun atmosferinin yeni boyutunu deneyimlemelerine olanak tanıyan, yüksek kaliteli dokunsallık içeren gelişmiş oyun koltuğu Enki Pro HyperSense’i de tanıttı.

Razer, kullanıcıların nihai sürükleyici akıllı ev deneyimi için PC ve mobil ekosistemlerdeki tüm bağlı cihazlarını yerel olarak kontrol etmeleri ve özelleştirmeleri adına tek bir adrese sahip olmalarını sağlayan Razer Akıllı Ev Uygulamasını duyurdu. Razer ayrıca akıllı ev endüstrisindeki donanım ortaklarına ürünlerini Razer ekosistemine entegre etmeleri için açık bir davet olan Razer Chroma Akıllı Ev Programını da duyurdu.

Razer, önde gelen saat üreticisi Fossil ile sınırlı sayıda üretilecek akıllı saat Razer X Fossil Gen 6 Smartwatch’ı piyasaya sürmek için yaptığı iş birliğinin haberini paylaştı. Ortak markalı giyilebilir cihaz, Fossil’in bugüne kadarki en yenilikçi akıllı saat platformu olan ve merakla beklenen Fossil Gen 6’dan yararlanıyor. Ayrıca üç özel Razer saat kadranının yanı sıra iki şık değiştirilebilir kayışa sahip olacak.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun