Quibi Apple TV, Android TV ve Fire TV uygulamaları yayınlandı

google news abone ol

Mobil cihazlara öncelik veren multimedya içerik platformu Quibi Apple TV, Android TV ve Fire TV uygulamalarını yayınladı. Şirket konuyu destek makalesinde yaptığı küçük bir değişiklikle duyurdu.

Bu uygulamalar, Quibi’nin sadece bir mobil uygulama olarak gerçekleştirdiği çıkışının ardından daha fazla dikkat çekmeye yönelik çalışmalarının en son halkası olarak değerlendirilebilir. Şirket geçtiğimiz mayıs ayında içeriklerini daha “paylaşılabilir” hâle getirmişti. Bundan kısa bir süre sonra ise AirPlay ve Chromecast desteği kullanıma sunulmuştu.

Ancak Quibi için mobil öncelikli stratejide yapılan bu değişiklikler çok geç gelmiş olabilir. The Information’da yer alan habere göre; platformun kurucularından Jeffrey Katzenberg, servisin içeriklerini Facebook veya NBCUniversal’a satmaya istekli. Başka kaynaklar ise Katzenberg’in platformu tamamen kapatma fikrini değerlendirdiğini öne sürüyor.

Quibi’nin faaliyete geçtiği günden bu yana sıkıntı içinde olduğu söylenebilir. Başlangıç koleksiyonuna pek olumlu tepkiler almayan Quibi’nin abone sayısı da 90 günlük deneme süresinin ardından azalmıştı. Pandeminin kullanıcıların abonelik uzatmaması konusunda etkili olduğu düşünülse de, servisin ilk günden itibaren kullanıcıları etkileyemediği söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BeReal mesajlaşma özelliği RealChat'i test ediyor

Quibi Apple TV, Android TV ve Fire TV uygulamalarıyla izleme yöntemlerini genişletiyor. Ancak şirket için işler düzelmezse yakında ortada Quibi gibi bir platform kalmayacak gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER
ÖNE ÇIKANLAR