Quibi Apple TV, Android TV ve Fire TV uygulamaları yayınlandı

Mobil cihazlara öncelik veren multimedya içerik platformu Quibi Apple TV, Android TV ve Fire TV uygulamalarını yayınladı. Şirket konuyu destek makalesinde yaptığı küçük bir değişiklikle duyurdu.

Bu uygulamalar, Quibi’nin sadece bir mobil uygulama olarak gerçekleştirdiği çıkışının ardından daha fazla dikkat çekmeye yönelik çalışmalarının en son halkası olarak değerlendirilebilir. Şirket geçtiğimiz mayıs ayında içeriklerini daha “paylaşılabilir” hâle getirmişti. Bundan kısa bir süre sonra ise AirPlay ve Chromecast desteği kullanıma sunulmuştu.

Ancak Quibi için mobil öncelikli stratejide yapılan bu değişiklikler çok geç gelmiş olabilir. The Information’da yer alan habere göre; platformun kurucularından Jeffrey Katzenberg, servisin içeriklerini Facebook veya NBCUniversal’a satmaya istekli. Başka kaynaklar ise Katzenberg’in platformu tamamen kapatma fikrini değerlendirdiğini öne sürüyor.

Quibi’nin faaliyete geçtiği günden bu yana sıkıntı içinde olduğu söylenebilir. Başlangıç koleksiyonuna pek olumlu tepkiler almayan Quibi’nin abone sayısı da 90 günlük deneme süresinin ardından azalmıştı. Pandeminin kullanıcıların abonelik uzatmaması konusunda etkili olduğu düşünülse de, servisin ilk günden itibaren kullanıcıları etkileyemediği söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 15 AirPods Pro'yu Bul özelliği olmadan çıkacak

Quibi Apple TV, Android TV ve Fire TV uygulamalarıyla izleme yöntemlerini genişletiyor. Ancak şirket için işler düzelmezse yakında ortada Quibi gibi bir platform kalmayacak gibi görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...