Qualcomm Huawei ile çalışmak için lisans aldı

Huawei hâlihazırda TSMC ile çalışamadığı için kendi tasarımı olan HiSilicon işlemcilerinin üretimini gerçekleştiremiyor. Bu nedenle rotasını MediaTek gibi işlemci markalarına çeviren Çinli teknoloji devi, bir taraftan da seçeneklerini çeşitlendirmenin yollarını arıyor. Huawei bu çabasının karşılığını almış gibi görünüyor. Çin kaynaklı haberlere göre; Qualcomm, Huawei ile çalışmak için gerekli lisansı aldı.

Haberde oldukça ilginç bir nokta göze çarpıyor. İddiaya göre, Qualcomm’un Huawei’nin talebini ancak Honor markasının dışarıda tutulması durumunda karşılayabileceği belirtiliyor. San Diego merkezli şirketin Huawei ve Honor portföyünün ihtiyacını aynı anda karşılamasının mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Huawei’nin Honor’u elden çıkarmaya hazırlandığı biliniyor. Hatta 15.6 milyar dolar karşılığında bir satış için anlaşmanın yakın olduğu söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
TCL 20 serisinin yeni üyeleri 20 Pro 5G, 20L ve 20L Plus tanıtıldı

Qualcomm, Huawei ile çalışmak için geçtiğimiz eylül ayında lisans başvurusunda bulunmuştu. ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın göreve gelmesinin ardından izleyeceği seyir ve bunun Huawei’ye olan etkisinin de söz konusu durumu etkilemesi muhtemel görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...