Teknoblog Mobil Qik Video Connect iOS uygulamasıyla farklı platformlardakilerle video sohbet artık mümkün

Qik Video Connect iOS uygulamasıyla farklı platformlardakilerle video sohbet artık mümkün

Qik’in iPhone uygulaması dün itibariyle Android kullanıcılarının kullanmakta olduğu versiyonun özelliklerine kavuştu. Bundan böyle Qik’in uygulamasını kullanan iOS 4 yüklü cihaz sahipleri sadece kendi aralarında değil, aynı uygulamayı farklı işletim sistemleri üzerinden kullanan kişilerle de video sohbet gerçekleştirebilecek.

Qik Video Connect for iPhone uygulaması çıkmadan önce sadece Qik’in Android uygulamasını kullananlar video sohbet özelliğini kullanabiliyordu. Şimdiyse, Qik yüklü iPhone ve Android kullanıcıları birbirleriyle çift yönlü video görüşme yapabiliyor. Qik’in yenilenmiş iPhone uygulamasıyla sunduğu bir diğer yenilikse, canlı yayınlanan videonun sadece Qik’in kendi sayfasına değil, Twitter veya Facebook gibi sosyal sitelere de yerleştirilip buralardan da izlenmesi. Uygulamanın ücretsiz versiyonu standart çözünürlükte video kaydına izin verirken, 2.99$’a satılan ücretli versiyon iPhone 4 üzerinden HD videoların kayıt edilip yüklenmesine, aynı zamanda bu videonun cihaz üzerinde düzenlenip gerçek zamanlı efektlerin eklenmesini sağlıyor.

İlgili – Apple App Store

1 YORUM

  1. Guzel bir uygulama, kullanisli ama maalesef bizim ulkemizde goruntulu gorusmeler ,benim farkettigim kadariyla, henuz istenen seviyede degil, bir de fiyati daha makul olsaydi daha cok kisi tercih ederdi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz