PUBG yeni yamasıyla bazı hayranlarını üzebilir

pubgPlayerUnknown?s Battlegrounds veya bilinen kısaltmasıyla PUBG için hazırlanan son yama, oyunun fanatiklerini üzebilecek bir özelliği beraberinde getiriyor. Henüz test aşamasında olan yama tüm kullanıcılarla buluşmasa da, şimdiden bazı tartışmalara yol açmış durumda.

Hazırlanan yama notlarında şu iki satır dikkat çekiyor:

  • “Artık harita işaretlerini haritayı açmadan yerleştirebileceksiniz.”
  • “Alt tuşuna basıp sağ tuşa tıklamak belirlenen noktaya harita işaretlerini yerleştirmek için yeterli oluyor.”

İlk bakışta yapılan basit bir değişiklik gibi görünüyor. Ancak özünde oyunda hatırı sayılır bir değişim oluşturma potansiyeli taşıyor.

Oyuncular artık haritalara rahatlıkla işaret bırakarak düşmanların yerini takım arkadaşlarına bildirebilecek. Bu statik işaret düşmanın hareketlerini takip etmeyecek. Ancak takım arkadaşlarını bir noktaya çekmeyi kolaylaştıracak ve iletişim kolaylaştıracak.

Şimdiye kadar oyuncular hedefleri ve tehditleri tespit etmesi için harita bilgisine ve sesli iletişime ihtiyaç duyuyordu. Yapılan yeni güncelleme ile iletişimin kolaylaşması, harita üzerinde uzmanlaşmaya yönelik ihtiyacı azaltıyor.

Ancak oyuncuların asıl şikayetçi olduğu nokta olarak yeni yöntemle düşmanın yönünün yanı sıra mesafesini tespit etmenin de kolaylaşması öne çıkıyor. PUBG geliştiricileri yeni oyunculara yardımcı olmayı amaçlasa da, tecrübeli oyuncular özelliğin kötüye kullanıma açık olduğunu vurguluyor. Oyuncuların bu şikayetlerine Twitch ve Reddit gibi mecralarda rastlamak mümkün oluyor.

Söz konusu işaretleme sistemi, daha önce Rainbow Six Siege gibi oyunlar tarafından da kullanılmıştı. PUBG oyuncularının tepkisini çeken bu değişikliğin güncellemenin nihai versiyonuna yansıtılıp yansıtılmayacağı zamanla anlaşılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın