PUBG Mobile Sanhok haritası ve yeni silahlara kavuştu

PUBG Mobile için yayınlanan son güncelleme, oyuncuları uzun süredir bekledikleri Sanhok haritasıyla buluşturuyor. Arazi koşulları değişken, yoğun bir ormandan oluşan Sanhok, daha önceki güncellemelerle gelen özelliklerin yanına yoğun savaş senaryoları ve silahlı mücadeleler için eklenen küçük bir harita niteliği taşıyor.

Güncellemenin PUBG Mobile oyuncularına getirdiği tek yenilik Sanhok haritası değil. Güncellemeyle oyunculara takım hâlinde daha kolay hareket etmelerini sağlayacak sosyal içerikler ve yeni oyun içi özellikler sunuluyor. Söz konusu özellikler şu şekilde sıralanıyor:

  • Yeni Silahlar ve Taşıtlar: Sanhok haritası işaret fişeği, QBZ, Muscle sınıfı otomobil ve kurşun geçirmez UAZ gibi yeni silah ve taşıtlarla geliyor.
  • Oynanabilirlik Geliştirmeleri: Sohbet sistemi, klan sıralamaları, paraşütle atılan eşyalar, arkadaş listesi gibi alanlarda geliştirmeler yapıldı.
  • Hile Engelleme Önlemleri: Hile eklentilerine karşı gelişmiş tanıma sistemi ve İzleyici Modu, Temel Bilgi ve Sonuçlar ekranlarına raporlama tuşu eklendi.
  • Sezon Verileri: Sezon sayfası artık tüm sezon oyuncularını ve aralarında unvan, ulaşılan en yüksek kıdem gibi bilgilerin de olduğu ilgili verileri gösteriyor.

Yapımcı Tencent Games, PUBG Mobile güncellemesiyle birlikte bazı istatistikleri de paylaştı. Aktif günlük oyuncu sayısı 20 milyona ulaşan oyunun ikinci sezonunda 200 ülkeden 130 milyon oyuncu, 864.425.575 kez oyun kazandı. Oyun hem iOS hem de Android‘de oynanabiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...