PUBG Mobile beşinci yıl dönümünü dikkat çekici istatistiklerle kutluyor

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile, bu ay itibarıyla beşinci yıl dönümünü kutluyor. İlk olarak Mart 2018’de piyasaya sürülen oyun, o zamandan beri dünya çapında 1 milyardan fazla indirmeyle kürese bir topluluk oluşturdu. Beşinci yıl kutlamaları çerçevesinde oyuna dair bazı özel istatistikler de paylaşıldı.

Oyunun en ikonik haritalarından biri olan Erangel’in 108,5 milyar toplam oyuncu ziyareti ile en çok oynanan harita oldu. M416 silahı, 311 trilyon kullanım ve 118,6 milyar rakibi eleme ile oyuncuların en sevdiği silah olurken, en iyi destek ise paraşütle atlarken 780 milyon kez kullanılan Yeşil Düşüş İzi oldu.

Araçlar tarafında ise oyuncuların en çok 18,3 milyar kez sürülen Buggy’yi tercih ettiği, ancak daha uzun mesafeler için motosikleti seçtikleri görülüyor. Toplamda 3,42 trilyon kilometre yol kat eden oyuncular, bu iki tekerlek üzerinde dünyanın çevresini 85,72 milyon kez dolaşmış oldular.

Oyuncuların hayatta kalma içgüdüleri de dikkat çeken bir diğer unsur oluyor. Bu beş yıllık süreçte PUBG Mobile Tavası’nın toplam 538,5 milyar oyuncu elemesinin 1,24 milyarına katkıda bulunması bu durumu gözler önüne seriyor.

PUBG Mobile iş birlikleriyle daha geniş bir kitleye ulaştı

PUBG Mobile, bu beş yıllık süreçte K-pop’un en büyük sanatçılarından, dünyaca ünlü bir futbolcuya, süper kahramanlardan, otomotiv endüstrisinin devlerine kadar dünyanın en büyük kültürel ikonlarından bazılarıyla da iş birliği yaptı. Bu çalışmalarla oyunu herkes için daha heyecan verici hale getirmeye çalışan oyun; bazı işbirlikleriyle sınırlı süreli yeni araçlar getirirken, bazılarıyla da oyuncuların eğlenmesi için sanal konserlere sahne oldu.

Tencent Games PUBG Mobile Yayıncılık Başkanı Vincent Wang, oyunun beşinci yılını şu sözlerle kutladı: “Her gün PUBG Mobile’a gelip oynamaya devam eden milyonlara, inanılmaz bir beş yıl için teşekkür ediyoruz! Topluluktan aldığımız destek inanılmaz olmaya devam ediyor ve beşinci yıl dönümü kutlamalarının tadını çıkarmanızı umuyoruz! Size mobildeki en iyi battle royale deneyimini sunmaya devam edeceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun