EğlenceTeknoloji

PUBG Mobile Antik Gizem Modu ile bir ilki sunuyor

pubg mobile antik gizem modu

PUBG Mobile, yeni oyun içi etkinlikler ve özel ödüller sunan yeni Antik Gizem Modu güncellemesini duyurdu. Söz konusu güncelleme, adından da anlaşılabileceği üzere, gizemli bir antik uygarlık, teması etrafında şekilleniyor.

Güncelleme, PUBG Mobile için bir ilki de beraberinde getiriyor. “Kütüphane” isimli yeni harita, oyunun ilk kapalı alan haritası olma özelliğini taşıyor. Arena listesinde Kütüphane haritasının yanı sıra Takım Silah Oyunu adını taşıyan yeni bir oyun seçeneği de bulunuyor.

Yeni Antik Gizem temalı oynanış, ana menüde yer alan Mod Seçimi ekranından seçilebiliyor. Bu yeni modu aktifleştiren oyuncular, Miramar ve Eranger haritalarında yer alan “Antik Gizem” yapısını keşfe çıkabiliyor. Bu devasa iki katlı yapı, her oyunda yer seviyesinde başlıyor. Sonrasında ise oyun çemberini takip ederek havalanıyor.

Bu antik yapının yanı sıra oyuncular, yeni oyun moduyla birlikte şu özellikleri de deneyebiliyor:

  • Yeni Boss Savaşı ? Yapının ikinci katında yer alan mühürlü bir odada, birçok ödül barındıran gizemli bir “boss” bulunuyor.
  • Küçük Harabeler ? Oyuncular haritada rastgele yerleştirilen küçük harabelerde yer alan sandıklara erişebilir ve bulmacaları çözebilirler.
  • Fresk Bulmacası ? Oyuncular marifetlerini, bu yeni interaktif Antik Fresk bulmacasıyla test edebilirler.

Oyuncuların bu yeni çevreye uyum sağlamaları için Ra Savaşçısı, Nut Savaşçısı, Yeraltı Rehberi ve Mumya kostümlerinin yanı sıra Altın Firavun Zırh-X kostümü de sunuluyor. Söz konusu kostümler ilk defa, ek özelliklere kavuşmaları için altı seviyeye kadar yükseltilebiliyor. Bu yükseltmeler şu şekilde sıralanıyor:

  • Giysi görünüm yükseltmesi
  • Özel giriş ekranı hareketleri
  • Giysiye özel lobi hareketleri
  • Takım arkadaşı iletişim hareketleri ve eşya paylaşımı
  • Başlangıç Adası ve ölüm duyuru özel efektleri

Her kıyafet seti, içerisinde diğer kıyafetleri almak ya da Altın Firavun Zırh-X’i güçlendirmek için kullanabilecek Firavun Altını ve diğer ödüller barındıran, benzersiz ve özel bir Hazine Sandığı ile geliyor. Oyuncular aynı zamanda UC ya da Gümüş Parçacık kullanarak çekilişe katılabiliyor.

PUBG Mobile Antik Gizem Modu ile yeni bir Arena oyunu da sunuyor

Tamamen yeni Takım Silah Oyunu, Arena modu başlangıç silahlarıyla dörde dört bir oynanış sunuyor. Oyuncular rakiplerini yendikçe, silahları da güçleniyor. Son silah olan tavayı kullanan ilk takım ise Çorba Parası’nı kazanıyor. Takım Silah Oyunu, her hafta sonu, cumadan pazar gününe kadar oynanabiliyor.

Oyuncular Takım Silah Oyunu’nu, tamamen yeni Kütüphane haritasında da oynayabiliyorlar. PUBG Mobile’ın bu ilk kapalı alan haritası olan Kütüphane sol, sağ ve orta olmak üzere üç saldırı yolu ile simetrik bir düzene sahip. Platformlarda, kapı girişlerinde ya da kitaplıkların arkalarında bulunan benzersiz pozisyonlarla birlikte, stratejik şekilde konumlanarak avantaj sahibi olabiliyor, bu sayede daha zayıf silahlara sahip olan oyunculara da savaşma şansı sunulmuş oluyor.

İçerik güncellemesi Takım Silah Oyunu ve Kütüphane haritasının dışında başka özellikler de barındırıyor:

  • Yeni Arena Eklentisi ? Namlu Uzatıcı eklentisi, çoğu Dürbünlü Tüfeğe, Tüfeğe ve Hafif Makinalı Silahlara eklenebiliyor. Silahın etkin menzilini artırırken, mesafeye bağlı olan hasar azalmasını da en aza indiriyor
  • Arena Silah Hasarı Azaltma Ayarlaması ? Silah hasarı artık silah sınıfının etkin menziline göre ayarlanıyor. Pompalı Tüfek, Hafif Makinalı Tüfek, Dürbünlü Tüfek sıralamasıyla en yakından en uzağa şekilde sıralanıyor.

PUBG Mobile, Antik Gizem Modu güncellemesi App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER