PS5 tamamen yenilenmiş kullanıcı arayüzüyle gelecek

Sony geçtiğimiz hafta PlayStation 5 için düzenlediği etkinlikte donanım ve oyunlar hakkında detaylı bilgiler vermiş, ancak işin yazılım tarafına değinmemişti. Ancak bir şirket yöneticisi tarafından yapılan bir LinkedIn paylaşımı, PS5 ile birlikte kullanıcıları tamamen yenilenmiş bir arayüz beklediğini ortaya çıkardı.

Söz konusu paylaşımın altında PlayStation’ın OX tasarımından sorumlu başkan yardımcısı Matt MacLaurin’in imzası bulunuyor. MacLaurin paylaşımında PS5’in arayüzünün PS4’ün arayüzüne kıyasla yüzde 100 oranında yenilenmiş olacağını ve çok farklı bazı yeni konseptler barındıracağını belirtti.

MacLaurin’in paylaşımında fazla detay bulunmasa da, yeni arayüzün pragmatik olacağı ve yeni bir görsel dilin üzerine inşa edildiği vurgulandı. Sony’nin yeni arayüzdeki odak noktası ise hız olacak. MacLaurin, kullanıcıların tüm arayüzde yapmak istediklerini saniyeler içinde gerçekleştirebilmesini amaçladıklarını dile getirdi.

PS5’in özel tasarlanmış bir SSD’ye sahip olması ve bu SSD’nin üst sınıf SSD’lerden bile hızlı çalışacağının belirtilmesi, Sony’nin arayüzde hız konusuna odaklanmasını daha anlamlı kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PlayStation 5 stokları konusunda Sony'den önemli açıklama

Sony şimdilik PS5 için sadece beyaz renk seçeneğini gözler önüne çıkarmış durumda. Ancak şirket zaman içinde farklı seçenekler de sunacak gibi görünüyor. MacLaurin’in “Herkese uygun bir özel versiyon olacak” sözleri bu ihtimali kuvvetlendiriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...