PS5 sahiplerine ekstra depolama alanı müjdesi

PlayStation 5’in 825 GB SSD kapasitesi, Call of Duty ve Cyberpunk 2077 gibi oyunların kapladığı büyük alan nedeniyle sorgulanıyor. Kullanıcıların elinde bu kapasiteyi artırma gibi bir imkan olsa da, şu an için bu imkanın kullanımına izin verilmiyor. Ancak önümüzdeki yaz itibarıyla bu durum değişeceğe benziyor. Bloomberg’de yer alan habere göre, PS5 sahipleri yaz aylarından itibaren M.2 yuvasını kullanarak SSD kapasitesini artırabilecek.

Ekstra alan kullanımının yazılım güncellemesinin ardından mümkün hâle geleceği ifade edildi. Bu güncellemeyle birlikte ısınmayı engellemek adına fanın daha hızlı şekilde çalışmasının da önünün açılacağı belirtildi.

Ekstra alanı kullanmak için PS5’in plastik kapağını çıkarmak ve ardından da sürücüyü yüklemek gerekiyor. PlayStation 5 hâlihazırda mevcut ve yeni nesil, çok yüksek hızlı PCIe 4.0 M.2 SSD sürücülerini destekliyor. Ancak Sony’den desteğin kesin kapsamı konusunda henüz bilgi verilmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, PS5 825 GB SSD ile geliyor. Ancak bu alanın 667 GB’lık kısmı cihaz sahipleri tarafından kullanılabiliyor. Standart harici sabit diskler USB ile konsola bağlanabiliyor. Ancak bunlardan sadece PS4 oyunlarında yararlanılabiliyor. Sony M.2 SSD genişlemesini doğrulasa da, süreçle ilgili detay paylaşmadı.

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...