En yeni güncelleme Xbox Series X özelliğini PS5’e getiriyor

google news abone ol

23 Mart itibarıyla dağıtıma çıkan en son PS5 güncellemesi, Xbox Series X’te bulunan bir özelliği PlayStation 5’e getiriyor. Sony’nin orijinal yama notlarında bahsedilmeyen bu özellik otomatik düşük gecikme modu (ALLM) adını taşıyor.

Bir TV teknolojisi olan ALLM ile konsolda oyun oynanmaya başlandığında ekran otomatik olarak oyun moduna geçiş yapıyor. Söz konusu özellik Xbox Series X ve S’te ilk günden beri mevcuttu.Güncelleme bu özelliği PlayStation 5’e de getiriyor. En yeni PS5 güncellemesini indirenler, ALLM’nin aktif hâle geldiğini doğruluyor.

Oyunları uygun ayarlarla oynayanlar için ALLM desteği çok önemli görünmeyebilir. Ancak oyun için TV ayarlarını değiştirmeye alışık olmayanlar bu destekten faydalanabilir. ALLM konsolda oyun oynarken daima en uygun görüntüyü görmeyi sağlıyor.

Böylelikle oyunlardaki gecikmenin azalacak olması da deneyimi artıracak faktörler arasında göze çarpıyor.

Sony’nin PS5 güncellemesi için hazırladığı notlarda otomatik düşük gecikme modundan daha açık şekilde bahsetmemesi ilginç bir tercih olarak değerlendirilebilir. ALLM’nin gelişinin ardından PS5 sahiplerinin istek listesinde baş sıraya 1440p desteğinin yerleştiğini de söylemek gerekiyor. PS5, 1440p ekranlara bağlandığında hâlâ çözünürlüğü otomatik olarak 1080p seviyesine indiriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR