PS5 fotoğrafları Sony’nin yeni konsolunun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor

Sony’nin yakında çıkacak PS5 donanımı Tayvan’ın Ulusal İletişim Komisyonu (NCC) adlı resmi iletişim kuruluşunun kayıtlarında görüldü. Bu sayede gelecek nesil konsola yakından bakış imkanı sunan ilk fotoğrafları görüyoruz.

NCC, bu PDF dosyası üzerinden ulaşılabilen belgede birtakım fotoğrafları sunuyor. Standart PS5 yatay şekilde dururken gösteriliyor. Buna ek olarak kabloları ve konsolun hem yatay hem de düşey pozisyonlarda durmasına olanak sağlayan çıkarılabilir taban da görülüyor.

Fotoğraflar PS5’in gerçekte ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Geçen haftanın başlarında PS5’in modern tarihteki fiziksel açıdan en büyük oyun konsolu olacağı ortaya çıkmıştı. Üstelik Xbox One ve PS3’ü bile geride bırakıyor. Sony de geçen hafta ortasında düzenlediği PS5 etkinliğinde konsolun fiziksel boyutlarını yayınlamıştı, ancak opsiyonel olarak sunulan tabanla ölçümler verilmemişti.

Fotoğraflardan da PS5’i oturma odası veya salonlardaki eğlence merkezlerine yerleştirmenin epey mücadele gerektireceği anlaşılıyor. Xbox Series X için de durumun böyle olduğunu söyleyebiliriz. Her iki konsol da temelde düşey olacak şekilde tasarlanmış, yan yatırma için pek elverişli görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar - Video

Sony, 12 Kasım’da ABD başta olmak üzere bazı ülkelerde PS5 satışına başlıyor. PS5’in ABD fiyatı yaklaşık 500 dolar, disk sürücüsüz PS5 Digital Edition’ın fiyatı da yaklaşık 400 dolar olarak belirlendi. 19 Kasım’dan itibaren de dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulması bekleniyor. Konsolun Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

SharePlay özelliğini getiren iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 yayınlandı

Apple bu akşam iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 güncellemelerinin dağıtımına başladı. Bu yeni sürümle gelen en büyük yenilik SharePlay oluyor. SharePlay, başlangıçta iOS 15'te sunulması...

Huawei FreeBuds Lipstick hızlı inceleme: Hem göze hem de kulağa hitap ediyor

Huawei'nin Viyana'da düzenlediği Nova 9 lansmanında duyurduğu ürünlerden bir tanesi de FreeBuds Lipstick oldu. Aslına bakarsanız, bu ürünün diğerlerinin önüne geçtiğini bile söylemek yanlış...

PayPal’dan Pinterest iddiası hakkında açıklama

PayPal bir açıklama yaparak Pinterest ile ilgilendiğine dair çıkan haberleri yalanladı. Ödeme şirketinin sosyal platformu 45 milyar dolar karşılığında satın alacağı iddiası geçtiğimiz haftanın...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Bu haberi arkadaşınızla paylaşın