Procreate 5X yeni filtreler ve yardımcı referans aracı

Procreate?in bir sonraki büyük güncellemesi Procreate 5X, Photoshop’ta daha azını, ancak Procreate’de daha fazlasını yapmaya çalışanlar için gerçekten yardımcı olacak yeni filtreler ve ayarlamalar ekliyor. Güncelleme 21 Eylül’den itibaren, yani bugün kullanıma sunuluyor.

Yeni filtreler yarı ton, gradyan haritası, renk sapması, aksaklık efektleri ve daha fazlasını içeriyor. iPad çizim uygulaması, çalışırken tüm tuvalinizi veya başka bir görüntüyü yan tarafta görüntülemenize olanak tanıyan bir referans tamamlayıcı pencere de ekledi. Genel olarak bu, Procreate 5 güncellemesinden (GIF’leri ve animasyonlu videoları döngüye almak için uygulamaya bir zaman çizelgesi ekleyen bir araç olan Animation Assist’i ekleyen) daha az gösterişli hissettirse de, Adobe’nin daha güçlü olan masaüstü yazılımıyla aradaki boşluğu kapatmaya yardımcı olan bazı harika özellikler içeriyor.

Kullanıcılar için en heyecan verici olabilecek güncellemeler, yeni filtreler ve bunları uygulama şekilleri olacaktır. Artık Procreate 5X’in Kalem Filtreleri var, böylece filtrelerinizi ve ayarlarınızı bütün bir katman olarak uygulamak yerine çizim yapabilirsiniz.

Yeni ayar filtreleri de harika görünüyor. Kontrollerle birlikte size dört tür sağlayan Glitch ve bir renk gradyanı alıp bunu görüntünün renk değerlerine dönüştüren Degrade Eşleme dahildir. Ayrıca Procreate Tam Renkli, Serigrafi ve Gazete olmak üzere üç stile sahip Halftone’u, Chromatic Aberration ve Bloom ile birlikte ekledi.

Artık tuvalinizden, fotoğraf kitaplığınızdan veya bir Adobe ACO veya ASE paletinden bir görüntü alarak özel bir palet oluşturmak için de yeni Palette Capture’ı kullanabilirsiniz. FacePaint adında, uyumlu olduğu sürece cihazınızın kamerasını kullanarak gerçek zamanlı olarak doğrudan yüzünüzü boyamanıza olanak tanıyan yeni bir özellik de var.

En büyük yeniliklerden bir tanesi de referans yardımcı oluyor. Bu, makro görüntüsünü gerçek zamanlı olarak görürken yakınlaştırılmış olarak çalışmaya devam etmenizi sağlayan hareketli bir pencere veya referans olarak kullanmak için ayrı bir görüntü yükleyebilirsiniz, bu da son derece kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple akıllı telefon pazarında yeniden ikinci sıraya çıktı

Bu güncellemeyle ilgili en heyecan verici şey ise, Procreate’in kullanıcıların uygulamada daha fazla kalmasına yardımcı olacak özellikler eklemeye nasıl devam ettiğini görmek oluyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Procreate 5X güncellemesi bugün itibarıyla kullanıcılara dağıtılmaya başlıyor. Uygulama App Store’da 89,99 TL karşılığında sunuluyor.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Galaxy S21 FE tanıtımı için 2022 ihtimali kuvvetleniyor

Samsung, gelecek hafta bir Unpacked etkinliği düzenleyeceğini açıklayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Apple ve Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı haftada Samsung'un nasıl bir duyuru yapacağı...

HTC Vive Flow tanıtıldı; sağlık ve eğlence odaklı hafif VR gözlüğü

HTC, beklenen yeni VR cihazının duyurusunu perşembe günü gerçekleştirdi. HTC Vive Flow, yalnızca 189 gram ağırlığında ve bir akıllı telefonla eşleşerek VR içeriği oynatmanıza...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun