Teknoloji

Prisma video filtreleri özelliğinin dağıtımına başladı

prisma videoPrisma, nöral ağlardan faydalanarak uyguladığı filtrelerle fotoğrafları bir tür sanat eserine çevirebilmesiyle kısa sürede büyük ilgi görmüştü. Uygulama şimdi de elindeki yetenekleri 15 saniyelik videoları farklı bir havaya büründürmek için kullanmaya başlıyor.

Prisma video filtreleri özelliğinin dağıtımına iOS kullanıcılarıyla başladı. Android kullanıcılarının ise bu özellik için iki hafta daha beklemeleri gerekecek. Uygulama, yayınlandığı dönemde de ilk başta iOS’te boy göstermiş ve bir süre sonra Android ekosistemine adım atmıştı.

Şu an için Prisma kullanıcılarına dokuz video filtresi sunuyor. Ancak şirket bu sayının her hafta düzenli olarak artacağı konusunda şimdiden söz veriyor. Şu an için videolarını farklılaştırmak isteyenler için Candy, Cold Fish, Paper Art, Illegal Beauty, Tokyo, Gothic, Curly Hair, The Scream ve Roy isimli seçenekler bulunuyor.

Prisma tarafından paylaşılan video, yüksek çözünürlüklü videoların filtrelerle nasıl değişebileceği konusunda fikir edinmeyi sağlıyor.

Video desteği, Prisma’nın algoritmalarında yakın zamanda yapılan bir değişiklik sayesinde hayata geçti. Daha öncesinde nöral ağ işlemlerini kendi suncusu üzerinde gerçekleştiren Prisma, artık bunu cihaz üzerinde yapabiliyor.

Prisma video işleme süresinin cihaza göre değişeceğini vurguluyor

Prisma’dan yapılan açıklamaya göre, video işleme süreleri cihaza göre değişecek. Örneğin, iPhone 7’de 15 saniyelik bir video 30 saniyede işlenebilecek. iPhone 6s’te ise bu sürenin iki katına çıkması öngörülüyor.

Video desteğini halen bir “beta” özellik olarak etiketleyen Prisma, özelliği iki hafta içinde Android’deki kullanıcılarına da sunmayı amaçlıyor. Şirket GIF desteğinin de yakında hazır olacağının sözünü verdi.

İLGİLİ HABERLER