Eğlence

Epic Games’ten Fortnite için özel ekran kaydı alma uygulaması: Postparty

postparty fortnite

Epic Games; PlayStation, Xbox, Nintendo Switch veya PC’de oynanan Fortnite oyunlarından çeşitli parçaları paylaşmaya yardımcı olacak yeni bir iOS ve Android uygulaması olan Postparty’yi kısa süre önce dağıtıma çıkardı. Aslında saydığımız bu platformların kendi oyun içi ekran kaydı özellikleri mevcut, ancak Postparty alınan klipleri kaydetmeyi, düzenlemeyi ve paylaşmayı kolaylaştırmak için tasarlandı. Ayrıca Postparty uygulaması Rocket League ile de çalışıyor, ancak burada destek şimdilik yalnızca PlayStation ve Xbox’a sunuluyor.

Postparty’yi kullanarak klip hazırlamak için, öncelikle uygulamayı cihazda bulunan ana mobil mağazadan indirmek ve Epic Games hesabıyla giriş yapmak gerekiyor. Klip yapılmak istenen Fortnite veya Rocket League hesabının bu hesaba bağlı olduğundan emin olmak da şart. Daha sonra oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Ekran kaydı yapıldıktan birkaç dakika sonra, bunu Postparty uygulamasında görmek mümkün olacaktır. Oradan, klibi kırparak veya Fortnite temalı çeşitli çıkartmaları ekleyerek düzenleyebilir, telefonunuza kaydedebilir veya yayınlayabilmek için klibi başka uygulamalarda paylaşabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER