Eğlence

Yorgos Lanthimos’un son filmi Poor Things, Disney+’a geliyor

poor things disney+

Son filminden tam 5 yıl sonra sinemalara hızlı bir dönüş yapan Yorgos Lanthimos’un son filmi Poor Things (Zavallılar), sinemalardan sonra ilk kez ve sadece Disney+ platformunda izlenebilecek.

Poor Things, Lanthimos’un, bu filmdeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanan Emma Stone ile ikinci iş birliği olarak da dikkat çekmişti.

Şu sıralar dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan en yeni filmi Kinds of Kindness (Merhamet Hikayeleri) için vizyon geri sayımı yaptığımız Lanthimos, Poor Things’ile 11 dalda Oscar’a aday olmuş ve 4 ödülle geceden ayrılmıştı. 

Alasdair Gray’in aynı adlı romanından sinema filmine uyarlanan ve dünya prömiyerini yaptığı 80’inci Venedik Film Festivali’nden büyük ödül Altın Aslan ile ayrılan film, öldükten sonra başarılı bilim insanı Dr. Godwin Baxter (Willem Dafoe) tarafından hayata döndürülen Bella Baxter’ın (Emma Stone) fantastik dönüşümünü anlatıyor.

poor things disney+

Poor Things Disney+ ekranlarına 14 Ağustos’ta gelecek 

Critics Choice ve Altın Küre gibi ödül törenlerinden de ödüllerle ayrılan ve modern, özgün bir Frankenstein hikayesi olarak betimlenen filmin başrollerini Emma Stone, Mark Ruffalo, Willem Dafoe ve Ramy Youssef paylaşıyor. 

Poor Things, 14 Ağustos’ta Disney+’ta izleyicilerle buluşacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER