Pokemon Go oyuncuları yakında birbirlerine karşı mücadele edebilecek

Pokemon Go, 2016 yazında yayınlandığında tüm dünyayı etkileyen büyük bir furyaya dönüşmüştü. Başlangıç dönemindeki etki zaman içinde azalsa da, hâlâ hatırı sayılır bir kitle artırılmış gerçeklik tabanlı oyunu oynamaya devam ediyor. Pokemon Go’nun yapımcısı Niantic de bu kitleyi canlı tutmak için düzenli olarak yeni özellikler sunuyor. Oyuna çok yakında eklenecek yeni bir özellik ise oyuncular tarafından uzun süredir bekleniyor.

Kısaca PvP olarak da bilinen “Oyuncu oyuncuya karşı” özelliği, 2015’te Pokemon Go’nun ilk duyurusu yapıldığında bahsedilen özelliklerden birisiydi. TechCrunch sitesinde yer alan habere göre, bu mod çok uzun süren bir bekleyişin ardından yakında oyuncularla buluşacak. Pokemon yakalamak eğlenceli olsa da, asıl eğlencenin eldeki Pokemonların gücünü arkadaşlara kanıtlamak olduğunu söylemek çok yanlış bir önerme olmayacaktır.

Niantic tarafından oyunun resmi Twitter hesabı aracılığıyla yapılan paylaşımlar da PvP modunun yolda olduğunu gösteriyor. Bu paylaşımlar PvP modunun nasıl işleyeceği konusunda fikir edinmeyi sağlasa da, ihtiyaç duyulan somut bilgileri vermiyor. Eksik olan somut bilgiler arasında en dikkat çekicisi ise modun ne zaman kullanıma sunulacağı oluyor.

Pokemon Go PvP moduyla ilgili bazı noktalar ise bir süredir biliniyor. Bu modda oyuncuların başka bir oyuncuya karşı mücadele edebilmeleri için bir lige katılmaları gerekiyor. Oyunda ilk olarak Muhteşem, Ultra ve Master adında üç farklı lig olacak. Muhteşem’de her bir Pokemon için 1500 CP limiti olacak. Ultra’da bu limit 2500 CP’ye çıkacak. Master’da ise herhangi bir limit uygulanmayacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER