Pokemon Go 1 milyar dolar gelir barajını aşmayı başardı

google news abone ol

pokemon goPokemon Go, 2016’da mobil oyun endüstrisinin tartışmasız en büyük başarısına imza atmıştı. Yaz aylarında yayınlanır yayınlanmaz dünyayı fetheden oyun, sonraları biraz ivme kaybetse de her gün milyonlarca dolar gelir elde ediyor. Bir zamanlar 18 milyon dolara kadar çıkan günlük gelir, son zamanlarda 1.5 ila 2.5 milyon dolar arasında seyrediyor.

Uygulama analiz şirketi Sensor Tower’ın verileri ise Niantic Labs ve Pokemon Company’nin ortak imzasını taşıyan oyunun yayınlanmasından bu yana tüm platformlarda elde ettiği toplam gelirin 1 milyar doları aştığını gösteriyor.

Pokemon Go, mobil oyun endüstrisinde 1 milyar dolar gelir barajına en kısa sürede erişen oyun unvanının sahibi oldu. Mevcut tablo, oyunun bu gidişatını bir süre daha devam ettireceğini gösteriyor.

Artırılmış gerçeklik tabanlı Pokemon oyununun ticari anlamdaki başarısı, başka oyunlarla karşılaştırıldığında daha iyi anlaşılıyor. Bugüne kadar yayınlanan en başarılı mobil oyunlardan biri olen Clash Royale, neredeyse 11 ay önce yayınlanmasına rağmen henüz 1 milyar dolar gelir barajını aşabilmiş değil. Buna ek olarak, Clash Royale’in ilk 7 aylık sürede elde ettiği gelir de Pokemon Go’nun gelirinin yarısından biraz daha fazla. Clash Royale, yayınlandıktan sonra 7 ay içinde 550 milyon dolar gelir elde etti.

Pokemon Go etkinlikler sayesinde kış soğuklarına dayanıyor

Pokemon Go, hakiki anlamda gezinmeyi gerektiren bir oyun olduğu için kış aylarında oynanması pek kolay değil. Ancak düzenlenen özel etkinlikler ve kampanyalar sayesinde oyuncuların oyuna olan ilgisinin canlı kalması sağlandı. Bu da oyunun yaklaşık 7 ay içinde 1 milyar dolar gelir barajını aşmasında etkili oldu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR