Teknoloji

Poco X5 GT için ilk işaret resmi kayıtlardan geldi

Poco X5 gt

Poco X5 serisinin duyurusu bir süre önce yapılmıştı. X5 ve X5 Pro’nun yanına yakında üçüncü bir model eklenecek. Poco X5 GT adını taşıyan bu telefon, farklı ülkelerde resmi kayıtlarda boy göstermeye başladı.

Akıllı telefonun resmi kayıtlara girdiği ülkelerden biri Singapur oldu. X5 GT, ülkenin bilgi iletişimi ve medya geliştirme idaresi IMDA’nın kayıtlarına 23049PCD8G model numarasıyla girdi. IMDA Singapur’da medya içeriklerinin, servislerinin ve uygulamalarının düzenlenmesinden sorumlu kurum olarak çalışıyor.

23049PCD8I model numarasını taşıyan benzer bir cihaz ise Hindistan Standartlar Bürosu’nun (BIS) kayıtlarına girdi. Bu kayıt, akıllı telefonun Hindistan’da satışa sunulacağını gözler önüne seriyor.

Poco X5 GT Snapdragon 7 Gen 2 işlemciyle gelebilir

Xiaomi tarafından üretilen telefonun görüldüğü bir diğer yer ise IMEI’nin internet sitesi oldu. Buradaki kayıt, Poco X5 GT’nin Redmi Note 12 Turbo modelinin yeniden adlandırılmış bir versiyonu olabileceğini gösteriyor. 6.67 inç büyüklüğündeki Full HD+ çözünürlüklü AMOLED ekran, Snapdragon 7 Gen 2 işlemci ve 50 megapiksel ana kamera telefonun başlıca özellikleri arasında sayılıyor. Poco X5’te Qualcomm Snapdragon 695, X5 Pro’da ise Snapdragon 778G işlemci bulunuyor.

Xiaomi’nin bir telefonu farklı bölgelerde farklı isimlerle piyasaya sürmesi sıklıkla karşılaşılan bir durum. Örneğin, Poco X3 GT modeli bazı ülkelerde Redmi Note 10 Pro adıyla kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Poco F4 GT ise Çin’de Redmi K50 Gaming ismiyle piyasaya sürülmüştü.

İLGİLİ HABERLER