Teknoloji

Poco X5’in tüm özellikleri yeni sızıntıyla ortaya çıktı

poco x5 5g

Poco X5 5G hakkındaki söylentiler ve sızıntılar bir süredir devam ediyor. 6 Şubat’ta resmen gözler önüne çıkacak olan telefonun özellikleri internete sızan pazarlama materyalleri sayesinde kapsamlı şekilde görüldü.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 695 işlemcinin bulunacağı bu sızıntıyla bir kez daha doğrulanıyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 33W kablolu şarj desteğine sahip 5000 mAh kapasiteli pil veriyor.

X5’in arkasında üç kamera bulunuyor. Burada ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüklü sensör üstlenecek. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel makro kamera sistemi tamamlayacak. Telefonun ön tarafında ise 13 megapiksel kamera kullanıcıları karşılayacak.

Poco X5 5G 6.7 inç AMOLED ekranla gelecek

Akıllı telefon 6.7 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 piksel çözünürlüklü AMOLED ekran ile gelecek. Bu ekranın yenileme hızının 120 Hz, dokunuş örnekleme hızının 240 Hz, maksimum parlaklık seviyesinin ise 1200 nit olduğu belirtildi. Panelin DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü kapsadığı da ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

Poco X5 5G’nin öncelikli satış bölgesinin Avrupa olacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Poco X5 Pro’nun Avrupa’da piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise şu an için belirsizliğini koruyor. Ancak iki telefonun da Türkiye’de satılma ihtimali bir hayli yüksek görünüyor.

İLGİLİ HABERLER