Manşetler

Video: Poco X3 NFC Kutusundan Çıkıyor

poco x3 nfc kutu açılımı

“Amiral gemisi katili” telefonuyla iki yıl aşkın zaman önce ortaya çıkan Xiaomi’nin Poco markası, aradan geçen zamanda ara sıra yine üst sınıf telefonlara meydan okuyan ürünlerle karşımıza çıkıyor. Ancak daha çok orta veya orta üst segment telefonlarla bu bağımsız markayı görüyoruz. Eylül ayının başında duyurusu yapılan bu orta segment telefon 3000 TL seviyesindeki fiyatıyla Türkiye’de satışa çıktı. Fiyatı ve özellikleriyle de gerçekten orta segmentte güçlü görünüyor.

Android telefon önerileri Ekim 2020 videomuzdaki modellerle karşılaştırdığımızda Poco X3 NFC’nin gerçekten de yüksek bir fiyat-performans oranıyla geldiğini görüyoruz. Özellikleri ve fiyatını birlikte değerlendirdiğimizde, bu fiyata gerçekten yüksek bir değer alıyor gibi görünüyorsunuz. 6.67 inç, 1080p ekran yeteri kadar yüksek parlaklığa sahip. 120 Hz yenileme hızı da gayet iyi şekilde çalışıyor ve en başta açık olarak geliyor. Samsung’un üst sınıf telefonlarındaki akıcılığı aratmayan bir akıcılık var. Snapdragon 732G’nin performansı için incelemeyi beklemeniz gerekiyor, ancak kağıt üstünde günlük işler için yeterli bir işlemci. 6 GB RAM var, 64 GB dahili hafıza da çoğu kullanıcı için yeterli olacaktır.

poco x3 nfc

Arkada dört tane kameranın, flaşla birlikte zarlarda gördüğümüz beş rakamını andıran bir görünümde dizildiğini görüyoruz. 64 megapiksel ana kamera başrolde. Fotoğraflar ve videolarla ilgili yorumlarımız için incelemeyi beklemelisiniz, ancak kullanışlı bir kamera uygulaması var. Video çekiminde de profesyonel ayarlardan yararlanmak mümkün oluyor.

Kutuya geri dönelim. Sarı ve siyah renkli bir kutuda gelen telefonun kutusunun kapağını kaldırdığımızda sarı renkli ve kalın bir zarf görüyoruz. Bu zarfın üstünde SIM kart tepsisini çıkarmak için bir iğne var. İçinde de garanti belgesi, kullanım kılavuzu ve silikon kılıf var. Telefon da başlıca özelliklerin üzerinde gösterildiği naylon muhafaza içinde geliyor.

poco x3 nfc

Poco X3 NFC’de 5160 mAh kapasiteli pil var. Kutudan çıkan hızlı şarj destekli adaptör, USB-A tipi çıkışındaki kırmızı renk sayesinde kolaylıkla ayırt edilebilir. Kabloda da buna uygun bir renk düzeni var. Kablonun bir ucu A tipi, diğer ucu da C tipi. Orta segment telefonlarda artık sıradan hâle gelmeye başlayan bir durum burada da karşımıza çıkıyor. Kutudan kulaklık çıkmıyor. Ancak 3.5mm kulaklık jakı sayesinde seçenekler konusunda daha geniş bir hareket alanınız var.

Çok yakında detaylı bir Poco X3 NFC incelemesi Teknoblog’da olacak. Eğer sorularınız varsa, aşağıdaki yorum alanında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER