Poco M3 resmiyet kazandı: Snapdragon 662 işlemci, 6000 mAh pil

Xiaomi’nin bünyesinde kurulan Poco, yeni akıllı telefonuyla birlikte bağımsızlığını da duyurdu. Poco M3 adını taşıyan en yeni akıllı telefon tanıtılırken, Poco Global’ın yıla bağımsız bir marka olarak devam edeceği de açıklandı.

Poco Global Başkanı Kevin Qiu, markanın bağımsızlığını duyurmasıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Bu muazzam başarı ‘İhtiyacınız olan her şey, ihtiyacınız olmayan hiçbir şey’ marka felsefesini desteklemeleri ve teknoloji alanında farklı, kendinden emin ve en önemlisi tutkulu olma anlamına gelen benzersiz tutumunu desteklediklerini gösteriyor. Poco felsefesi, hepimizin çabaladığı farklı ve kendinden emin olma tavrını somut bir hale getiriyor. Yeni kurulan bağımsız bir marka olarak, sürekli gelişen bir dünyada büyük önem taşıyan teknoloji sunma görevimizi kesintisiz bir şekilde devam ettireceğiz.”

Poco M3’ün önemli özelliklerinden bazıları tanıtımdan önce doğrulanmıştı. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 662 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 64 ve 128 GB. İhtiyaç duyduğu enerjiyi 6000 mAh kapasiteli pilinden alan telefonda ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor.

Poco, akıllı telefonun pil kapasitesine özellikle vurgu yapıyor. Şirketten verilen bilgiye göre; cihaz, yoğun olmayan bir kullanımda 5 gün, ortalama bir kullanımda ise 3 güne yaklaşan kullanım süresi sunuyor. Yoğun kullanım altında ise pilin tamamen boşalması yaklaşık 1,5 gün sürüyor. Telefon başka cihazların pilini dolduracak bir güç kaynağı olarak da kullanılabiliyor.

poco m3Akıllı telefon bunlara ek olarak ultra pil tasarruf modu ve 18W hızlı şarj özelliğiyle hareket halindeki kullanıcılara çok daha hızlı ve tutarlı bir şarj hızı sağlıyor. Cihazla birlikte kutunun içinden 22,5W’lık bir şarj cihazı çıkıyor ve tersine şarj desteği sayesinde kullanıcılara büyük bir rahatlık sunuyor.

Poco M3, etkileyici bir uçtan uca görüntüleme deneyimi için 1.500:1 kontrast oranı ve 19:5:9 en boy oranıyla 2340×1080 yüksek çözünürlüklü 6,53 inç FHD+ Dot Drop ekrana sahip.

Poco M3 üç arka kamerayla geliyor

Poco M3’te ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya 2 megapiksel çözünürlüklü makro kamera ve yine 2 megapiksel çözünürlüklü derinlik sensörü eşlik ediyor. Telefonun önünde ise 8 megapiksel çözünürlüklü bir kamera bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OnePlus 10 Pro mart ayında Çin dışında satışa sunulacak

Poco M3 kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak. Bu işletim sistemini MIUI 12 kullanıcı arayüzü tamamlayacak.

İLGİLİ HABERLER