EğlenceManşetler

Sony’nin Eylül 2022 PlayStation State of Play yayınından önemli duyurular

sony playstation state of play

Sony Eylül 2022 PlayStation State of Play yayınını gece geç saatlerde gerçekleştirdi. Yayının en büyük duyurusu God of War Ragnarok için yepyeni bir fragmanın yayınlanması oldu. Bu oyunun çıkışına iki aydan az bir zaman kaldı. Ayrıca yeni Tekken oyununu gördük ve Team Ninja’nın yakında çıkacak oyunu hakkında bazı detaylar elde ettik. Aşağıda State of Play yayınından dikkat çeken duyuruları ve oyun fragmanlarını bulabilirsiniz.

God of War Ragnarok

Sony, oyunun hikayesi hakkında biraz daha ipucu veren ve oyundaki aksiyona daha yakından bir bakış sunan yeni bir God of War Ragnarok fragmanını yayınladı. Fragmanda, Santa Monica Studio, başka dünyaya benzeyen yeni mistik alemlere dair bazı bakışlar da paylaştı. Üstelik Sony, Ragnarok temalı bir DualSense kumandasını da tanıttı. Kumanda ve oyunun kendisi yakında piyasaya sürülecek, her ikisi de 9 Kasım’da mevcut olacak.

Tekken 8

Street Fighter, yeni bir versiyonu çıkan tek dövüş oyunu serisi değil. Sony, salı gecesindeki tanıtım sırasında yeni bir Tekken oyunu olan Tekken 8‘in ilk fragmanını gösterdi. Fragmandaki grafikler etkileyici görünüyor ve Bandai Namco’dan Katsuhiro Harada, bir blog yazısında bunun önceden işlenmiş bir film olmadığını, bu nedenle nihai ürünün güzel görünen bir oyun olabileceğini söyledi. Tekken 8, Steam üzerinden PS5, Xbox Series X / S ve PC’ye geliyor. Ancak çıkışın gerçekleşeceği zaman aralığına dair bir bilgi paylaşılmadı.

Like a Dragon: Ishin!

Sega, popüler Yakuza serisinin geliştiricilerinin samuray temalı oyunu Like a Dragon: Ishin!‘i Şubat 2023’te PS5 ve PS4 için piyasaya sürüyor. Ishin! ilk olarak 2014’te PS3 ve PS4’te, ancak yalnızca Japonya’da çıkan Ryu ga Gotoku Ishin! oyununun yeniden yapımıdır.

PlayStation Stars programı

sony playstation state of play

Sony, PS3 konsolunun sanal bir kopyası ve Ape Escape 2‘den bir sahne de dahil olmak üzere, yeni PlayStation Stars programı aracılığıyla kazanabileceğiniz bazı dijital koleksiyon ürünlerini sergiledi. Şirket, kullanıcıların koleksiyonlarını PlayStation uygulamasında veya PSN profilinizde sergileyebileceğinizi söylüyor. Program önce mobil uygulamada başlayacak ve gelecekte konsollara gelecek. Dijital koleksiyon ürünleri olarak bu ayın sonunda Asya’da kullanıma sunulacak, daha sonra ABD ve Avrupa’da ilerideki bir tarihte satışa sunulacak.

Rise of the Ronin

Sony ve Koei Tecmo’nun Team Ninja’sı yeni bir oyun olan Rise of the Ronin için iş ortaklığı kuruyor. 19. yüzyılın sonlarında geçen oyunda, “ustası olmayan ve kendi seçimlerini yapmakta özgür bir savaşçı” olan, Ronin olarak oynayacaksınız. Oyun 2024’te PS5 konsoluna özel olarak çıkacak.

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge Enhanced Edition

Sony, PSVR2’ye gelen iki yeni oyunu tanıttı: Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge Enhanced Edition ve fantezi temalı birmasa oyunu Demeo. İkisi de gelecek yıl çıkacak.

Hogwarts Legacy

Sony, yeni Harry Potter önceki dönem oyunu Hogwarts Legacy için kısa bir fragman yayınladı. Oyunun PlayStation sürümünü alanlar için The Haunted Hogsmeade Shop adlı özel bir göreve erişim olacak. Görev bir yıl boyunca özel olarak kalacak. Hogwarts Legacy, daha önce duyurulan kısa bir gecikmenin ardından, 10 Şubat 2023’te piyasaya sürülecek.

İLGİLİ HABERLER