EğlenceTeknoloji

PlayStation Showcase 2021 etkinliğinden öne çıkan duyurular, fragmanlar – Video

playstation showcase 2021

Sony, perşembe akşamı düzenlediği PlayStation Showcase 2021 sanal etkinliğini merakla bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmadı. YouTube üzerinden gerçekleştirilen yayında PS5’e gelen en büyük oyunlardan bazıları sergilendi.

Yeni nesil PlayStation VR gibi bazı beklenen yeni donanımlar hakkında bilgi verilmedi, ancak God of War: Ragnarok, Spider-Man 2 ve Star Wars: Knights of the Old Republic‘in yeniden yapımı gibi beklenen oyunlara bir bakış imkanı sunuldu. Ayrıca Yeni bir Wolverine oyunu gibi birkaç sürpriz bile vardı.

İşte PlayStation Showcase 2021 yayınından önce çıkan ayrıntılar ve çeşitli fragmanlar:

Knights of The Old Republic için modern bir yeni yapım

Sony, etkinliği söylentileri bir süredir ortalıkta dolaşan bir duyuruyla açtı. Klasik Star Wars rol yapma oyunu Knights of the Old Republic, yeni nesil bir versiyonla geliyor. PS5’e gelecek olmasının dışında, şu anda fazla ayrıntı bilmiyoruz.

Insomniac’tan Spider-Man 2 ve yeni bir Wolverine oyunu

Spider-Man geliştiricisi Insomniac’ın paylaşacak çok haberi vardı. Stüdyo sadece 2023’te çıkacak ve Venom’u içeren bir devam oyunu üzerinde çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda gizemli bir Wolverine oyunuyla başka bir süper kahraman oyunu üzerinde çalışıyor.

God of War: Ragnarok fragmanı en sonunda çıktı

God of War’ın beklenen yeni versiyonu için en sonunda bir fragman çıktı. Bu sayede Kratos ve Atreus’un neler yaptığını görebilirsiniz.

Tiny Tina’s Wonderland için çıkış tarihi açıklandı

Gearbox’ın Borderlands‘deki fantazi oyunu Tiny Tina’s Wonderland‘in artık bir çıkış tarihi var. Oyun 25 Mart’ta çıkacak. Yukarıda görebileceğiniz yeni fragman sayesinde oyunda beklenenlere hızlıca göz gezdirebilirsiniz.

Forspoken için yeni bir fragman

Forspoken yakında beklenen en ilginç aksiyon oyunlarından biri ve en son fragman, hızlı hareket ve dövüşün yanı sıra birçok büyüyü gösteriyor. Oyunun önümüzdeki ilkbaharda çıkması bekleniyor.

Alan Wake Remaster fragmanı sayesinde yeniden yapım oyunla tanışın

Remedy Alan Wake‘i yeniden canlandırmanın üzerinde çalışıyordu. Geliştirici en sonunda kısa bir fragmanla ürkütücü olacağı görünen yeni sürüm hakkında bir fikir veriyor.

Grand Theft Auto V gelecek mart ayında PS5’e geliyor

İlk versiyonu 2013’te piyasaya sürülen Grand Theft Auto V‘nin yeni nesil sürümü, gelecek yıl PlayStation 5’e geliyor. Muhtemel çıkış tarihi olarak mart ayı işaret ediliyor. Çok popüler olan GTA Online da mevcut olacak.

Ghostwire Tokyo hâlâ çok etkileyici görünüyor

Tango Gameworks’ün Ghostwire: Tokyo için hazırladığı fragman oldukça etkileyici görünüyor. Oyun, gelecek ilkbaharda PS5 ve PC’de çıkacak şekilde planlanıyor.

Radiohead ve Epic Games iş birliği

Radiohead, Fortnite geliştiricisi Epic ile birlikte, Thom Yorke ve Stanley Donwood’un orijinal sanat eserinden yaratılan ve ses tasarımı Nigel Godrich tarafından gerçekleştirilen “karmakarışık bir dijital/analog evren” olarak tanımlanan bir projede ortaklık kurdu. Radiohead’in kayıtları olan Kid A ve Amnesiac’ın çağının gelişini anıyor.”

Uncharted için iki yeni uyarlama

En yeni iki Uncharted oyunu, A Thief’s End ve Lost Legacy yeniden uyarlanıyor. Sürpriz olan nokta ise, bunların sadece PS5’e değil, aynı zamanda PC’ye de gelecek olmaları. Bu koleksiyonun önümüzdeki yılın başlarında çıkması bekleniyor.

Gran Turismo 7 gelecek mart ayında geliyor

PlayStation’ın önde gelen yarış serisi olmadan bir Sony etkinliği olmaz. Gran Turismo 7 fragmanıyla beklenti karşılandı. Üstelik oyunun çıkış tarihi de 4 Mart 2022 olarak açıklandı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER