Sony’nin PlayStation Plus fiyat artışı Türkiye’de oyunseverleri nasıl etkileyecek?

PlayStation Plus abonelik ücretlerinde büyük artış: Oyun oynamak artık bir lüks mü?

Sony’nin efsanevi oyun konsolu PlayStation, yıllar içinde dünya çapında milyonlarca oyunsevere kapılarını açtı. Türkiye’de de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi var ve PlayStation Plus abonelikleri de yoğun biçimde kullanılıyor. Ancak bu ay başlangıcında, Sony’nin yaptığı bir açıklamayla birlikte, oyun oynamak Türkiye’de ne yazık ki lüks bir hobi haline geldi.

Sony, 6 Eylül’de tüm avantaj planlarında PlayStation Plus 12 aylık aboneliklerinin fiyatını artıracağını duyurdu. Firma, fiyat artışının ardında “yüksek kaliteli oyunlar ve katma değerli avantajlar getirmeye devam etme” hedefini gösterdi.

PlayStation Plus fiyatları el yakıyor: Yüzde 500’e yakın artış

Etkilenen üyelik paketlerinden biri olan PlayStation Deluxe üyeliği, Türkiye’de yıllık üyeliği 460 lira iken yüzde 500’e yakın bir artışla 2 bin 750 liraya fırladı. Özellikle bu büyük artış, Türk oyunseverleri oldukça zor bir duruma sokuyor.

Yeni abonelik fiyatları ise şu şekilde güncellendi:

  • PlayStation Plus Essential: Aylık 175 lira, üç aylık 440 lira, yıllık 1440 lira
  • PlayStation Plus Extra: Aylık 260 lira, üç aylık 720 lira, yıllık 2340 lira
  • PlayStation Plus Deluxe: Aylık 305 lira, üç aylık 830 lira, yıllık 2740 lira
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PlayStation Plus Eylül 2023 oyunları: Saints Row, Black Desert ve Generation Zero ile eğlenceye hazır olun

PlayStation Plus fiyat artışı Türkiye’deki oyunseverler için ne anlama Geliyor?

Fiyat artışı, Türkiye’deki oyunseverler için ciddi bir yük oluşturuyor. Özellikle yüksek enflasyon ve döviz kurları göz önüne alındığında, bu zam, bütçe planlamasını olumsuz etkileyecek gibi görünüyor.

PlayStation aboneliklerindeki bu yükseliş, Türkiye’de oyun oynamanın lüks bir hobi olup olmayacağı sorusunu akıllara getiriyor. Yeni fiyatlar ve yüksek enflasyon, özellikle genç oyunseverler için büyük bir yük oluşturuyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun