PlayStation Now oyun yayın servisi PS3, akıllı TV gibi cihazlarda sonlandırılıyor

google news abone ol

playstation nowÖnümüzdeki yaz itibarıyla PlayStation Now adlı internet üzerinden oyun oynama servisi sadece PlayStation 4 ve PC üzerinden erişilebilir olacak. Sony, bugün yaptığı açıklamayla bu servisi geniş yelpazedeki platformlardan çektiğini açıkladı.

15 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla, PlayStation Now’a PS3, PS Vita, PlayStation TV gibi oyun platformlarından, aynı zamanda destekleyen akıllı TV ve Blu-ray oynatıcılardan erişim olmayacak.

Sony, konuyla ilgili olarak yayınladığı blog yazısında, konuyu etraflıca değerlendirdiklerini ve ilgilerini ve öz kaynaklarını PS4 ve Windows PC’ye kaydırarak bu iki cihaz grubunda kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve daha fazla geliştirme çalışması yapmayı kararlaştırdıklarını kaydetti.

Şirketin belirttiğine göre, bu karar sayesinde servisi daha da büyütmek için en iyi konuma gelecekler. PlayStation Now servisi 2014’te PS4’te çıkış yapmıştı. Abonelere belirli PS3 oyunlarını aylık sabit ücret karşılığında internet üzerinden akıtma ve oynama imkanı sağlıyordu. Servis geçen ağustos ayında PC’lere de açılmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR