PlayStation Now aboneleri bazı PS4 ve PS2 oyunlarını indirebilecek

Sony’nin çevrimiçi abonelik servisi PlayStation Now ile ilgili en önemli problem olarak gecikme öne çıkıyor. Oyunlar cihazlarda yerel olarak depolanmadığı için oyuncular çeşitli takılmaların etkisini yaşayabiliyor. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

PlayStation Now aboneleri, bundan böyle PS4 için remaster edilmiş bazı PlayStation 4 ve PlayStation 2 oyunlarını konsollarına indirebilecek. Sony’den yapılan açıklamaya göre, söz konusu özelliğin kapsama alanı kademeli olarak genişleyecek. Bir süre sonra serviste sunulan tüm PS4 oyunlarının PS Now aboneleri tarafından indirilebileceği ifade edildi.

Oyunlar cihazlarda yerel olarak depolandığı için kullanıcılar ses veya video kalitesinde bir kayıp da yaşamayacak. Bu özellik ilk etapta sadece PS4 ve PS4 Pro için geçerli olacak. Akıllı TV’lerde böyle bir özellik bulunmayacak. PS Now’a PC üzerinden erişenler için de söz konusu imkanın sunulması beklenmiyor.

Sony tarafından paylaşılan ilk bilgiler, PlayStation Now abonelerinin kaydettikleri oyunları cihazlara nasıl aktaracakları konusunda pek somut ifadeler barındırmıyor. Oyun sürecine yeniden başlamak istemeyenlerin PlayStation Plus abonesi olmasının gerekmesi muhtemel görünüyor.

PlayStation Now üzerinden oyun indirilebilse bile, oyunların oynanabilmesi için PS Now aboneliğinin onaylanması gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...