PlayStation Network Noel saldırısının ardından yeniden çevrim içi

sony-playstation-4-inceleme-00011

PlayStation Network ve Xbox Live’ın çökmesi nedeniyle haftasonunun oyun severler adına iyi geçtiğini söylemek pek mümkün değil. Özellikle yurt dışında Noel tatili nedeniyle “uzun haftasonu” geçiren ve Noel hediyesi olarak gelen konsolları kutularından çıkaranlar için durumun daha da can sıkıcı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Çevrim dışı geçen yaklaşık üç günün ardından PlayStation Network ve Xbox Live’ın geri dönmesiyse oyunculara rahat bir nefes aldırmışa benziyor.

Önce Xbox Live, ardından da PlayStation Network çevrim içi olurken; Sony’den yapılan açıklamada yaşanan kesintinin düzenlenen bir DDoS saldırısı sonucunda gerçekleştiği doğrulandı. Sunucuları yapay trafikle çökerten bu saldırının Xbox Live’ın da işlemez hâle gelmesine sebep olduğu düşünülüyor. Saldırının sorumluluğunu Lizard Squad isimli bir sanal korsan grubu üstlenirken; Sony’nin geri dönüşünün neden bu kadar uzun sürdüğü henüz bilinmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...