PlayStation 4’ün PlayStation 3’e ait oyun ve aksesuarların ne kadarını destekleyeceği de yeni nesil konsola dair en çok merak edilen konulardan biriydi. Oyun desteği konusunda bulut oyun servisi Gaikai devreye girse de, Play Station 3’ün oyun kumandaları gelecek nesil konsolda kullanılamayacak.

playstation-3-oyun-kumanda-240213

PlayStation 3’te kullanılan PlayStation Move kumandalarıysa Play Station 4’te kullanılabilecek. Sony Worldwide Studios Başkanı Shuhei Yoshida PS3 kumandalarının PS4’te kullanılamayacağını açıklarken, bu açıklama oyun konsolunun fanatikleri tarafından hayal kırıklığıyla karşılandı. DualShock 4 oyun kumandasına eklenen yeni özelliklerle birlikte fiyatının da seleflerine göre daha fazla olması beklenirken, bu da oyun turnuvaları düzenlemek isteyenlerin cebinden biraz daha fazla para çıkması anlamına geliyor.

İlgili >> Macgasm

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Sony'den Spider-Man şerefine "İnanılmaz Kırmızı" PS4 Pro

1 YORUM

  1. Sony böyle yapmaya devam etsin. Ps3 kullanıcılarını küstürsün. Ps3 ten Ps4 e geçmek istersek cihaz zaten yüksek bir fiyatla satılacak belli ekstradan dualshock a yeniden para vereceğiz onuda 250 tl ye sattılar mı oh yani.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz