PlayStation 4 güncellemesi Uzaktan Oynatma’yı PC ve Mac’e getiriyor

playstation 4 guncellemesi

Sony, PlayStation 4 için yayınlayacağı yeni güncellemeyle oyunları PC ve Mac üzerinde oynama imkanı sunacak. Halihazırda beta testleri devam eden 3.50 sürümü, Uzaktan Oynatma özelliğini de barındırıyor. Özellik henüz beta kullanıcıları tarafından denenmiş olmasa da, Sony özelliğin yakında teste açılacağını belirtti.

Güncellemeyle kullanıcılar kendilerini çevrim dışı olarak gösterebilecek ve arkadaşlarının çevrim içi olup olmadığından bildirim yoluyla haberdar olabilecek.

Sony, PC ve Mac için yayınlanacak Uzaktan Oynatma uygulamasıyla PS4 ve Xbox One arasındaki önemli farklardan birini kapatmış, hatta bir adım öne geçmiş olacak. Halihazırda Xbox 10 oyunları Windows 10 üzerinden oynanabiliyor. Ancak Mac’ler Microsoft’un sunduğu desteğin kapsama alanına girmiyor.

Sony yeni PlayStation 4 güncellemesi için kesin bir yayın tarihi açıklamazken, güncelleme paketine eklenecek yeni önemli özellikleri ve çıkış tarihini yakında duyuracağının sözünü verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...