Manşetler

Plastik iPhone FCC damgasıyla görüntülendi

Apple’ın plastik iPhone’una ait olduğu iddia edilen çeşitli görüntüler bir süredir internete sızıyor. ”Çin’in Twitter’ı” olarak nitelenen Weibo’da yayınlanan ve plastik iPhone’a ait olduğu iddia edilen fotoğraf ortaya tasarım açısından farklı bir şey koymuyor, ancak arka kapakta ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) damgasının bulunması bu fotoğrafı daha önceki sızıntılardan ayrı bir yerde konumlandırıyor. Daha önceki sızıntılarda plastik iPhone’un arka kapağında sadece Apple ve iPhone logoları görülüyordu.

apple-plastik-iphone-270713

Weibo tarafından yayınlanan fotoğraftaki plastik iPhone’un tasarım bakımından daha önceki sızıntılardan bir farkı bulunmuyor. Fotoğraftaki cihazın tasarımı ve iPhone 5’in tasarımı karşılaştırıldığı zaman da kullanılan malzeme dışında çok somut farklara rastlanmıyor. Sadece kulaklık ve Lightning girişlerinin etrafındaki metal halkalar dikkat çekiyor.

Weibo’daki paylaşımda cihazın teknik özelliklerine dair bilgiler yer almasa da, FCC damgalı plastik iPhone’un fotoğrafı bile oldukça ilginç bir paylaşım olarak göze çarpıyor. Yine Weibo’da yayınlanan bir yazıya göre, plastik iPhone  iki farklı modelle ve fiyatla satışa sunulacak. Bu iki modelden daha düşük donanım paketine sahip olanın ”Zenevo” kod adıyla anıldığı belirtilirken; Samsung H5P dual işlemci, 1 GB RAM, Bluetooth 4.0 ve FDD 4G bağlantı barındıracağı iddia ediliyor. ”Zegato/Bertone” kod adıyla anılan daha üst modelin ise Zenevo’dan farklı olarak Samsung H6P işlemciye ve TDD 4G LTE desteğine sahip olacağı öne sürülüyor. Apple’ın plastik iPhone tanıtımı içinse 6 Eylül tarihi işaret ediliyor.

İlgili >> iClarified

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER