Pixelmator Pro 2.0 ile Apple M1 desteği geliyor

Pixelmator, görsel düzenleme yazılımı Pixelmator Pro’nun en yeni güncellemesi olan Pixelmator Pro 2.0’ı duyurdu. Güncelleme 19 Kasım itibarıyla, yani bugün App Store üzerinden dağıtıma çıkacak.

Pixelmator Pro 2.0 ile birlikte gelecek en büyük yenilik uygulamanın Apple’ın yeni M1 işlemcili Mac bilgisayarlarında doğal biçimde çalışması oluyor. Şu anda uygulamanın Intel işlemcili sistemler için geliştirilmiş versiyonları yeni Mac’lerde Rosetta 2 olarak adlandırılan dönüştürücü katmanı üzerinden çalışıyor. Adobe gibi diğer üçüncü taraf geliştiriciler bu yılın sonundan önce yazılımının ARM destekli doğal versiyonlarını çıkarmayı planlamıyor. Bu nedenle fotoğraf düzenleme işiyle sıklıkla uğraşanlar Pixelmator Pro’nun çıkışından hemen sonra M1 desteğini kazandığını görmekten memnun olacaktır. Tabii ki, Pixelmator Pro 2.0 Intel tabanlı Mac bilgisayarlarda da düzgün şekilde çalışacak.

Ayrıca Pixelmator Pro 2.0 M1’in 16 çekirdekli nöral motorundan yararlanan yeni makine öğrenme özelliklerini de sunuyor. Şirket, detayları ve dokuyu koruyarak düşük çözünürlüklü fotoğrafları büyüten ML Super Resolution gibi özelliklerin yeni Mac bilgisayarlarda 15 kata kadar daha hızlı çalışacağının altını çiziyor.

Ayrıca uygulamanın yeni bir ikonu var. macOS Big Sur ile birlikte Apple dock ikonlarını iOS ve iPadOS’deki muadilleriyle daha uyumlu olacak şekilde güncellemişti. Pixelmator Pro ikonu da Apple’ın yeni ikonları gibi yuvarlatılmış köşeli kare stilini benimsiyor.

Ve uygulamanın tasarımı da yenilendi, Big Sur’un estetik düzeniyle uyumlu hâle geldi. Pixelmator bu yeni tasarım için “yepyeni, daha rafine ve daha modern” nitelendirmelerini yapıyor. Kullanıcı arayüzü birleştirilmiş yeni bir araç çubuğunu da içeriyor. 200’ün üzerinde ön ayar da mevcut. Yeni özelliklerin tümünü Pixelmator’ın yenilikler sayfasında bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SharePlay iOS 15.1 beta sürümüyle geri geldi

Mevcut Pixelmator Pro kullanıcıları 2.0 sürümüne ücretsiz geçebilirler. İlk kez bu uygulamayı kullanacaklar ise App Store’dan 369,99 TL karşılığında bu uygulamayı satın alabilirler.

Riot Games’in ilk Netflix dizisi Arcane’in fragmanı yayınlandı

Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. Dizi, League of Legends Dünya...

watchOS 8 İncelemesi

Sonbahar geldi ve Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 ile birlikte akıllı saatleri için watchOS 8 güncellemesini yayınladı. Diğer Apple cihazları gibi geniş bir...

Twitter’a yeni yüklenen videoların kalitesi daha iyi olacak

Twitter'ın düşük video kalitesi, platformdaki kullanıcılar için uzun süredir hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak şirket cuma günü geleceğe dair baz umut verici bazı haberler paylaştı....

MacBook Pro daha yüksek çözünürlüklü ekranla yenilenebilir

Apple'ın macOS Monterrey için yayınladığı en son beta sürümü, bir süredir konuşulan 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri için önemli ipuçları barındırıyor....

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun