Yeni Google Pixel 7a sızıntısı 90 Hz ekran iddiasını doğruluyor

google news abone ol

Google Pixel 7a‘ya ait olduğu söylenen kısa bir ön inceleme videosu internete sızdı. 49 saniyelik bu video, akıllı telefon hakkında daha önce gündeme gelen bazı iddiaları doğrular nitelikte.

Videoya bakıldığında 7a’nın selefi 6a’ya ve Google’ın 2022’de çıkarttığı Pixel 7 ve 7 Pro modellerine benzediği görülüyor. Android 13 işletim sistemi taşıyan telefonun isminin “Pixel 7a” olduğu hemen göze çarparken, Android sürümünün de “şirket içi çıkış öncesi sürümü” olması dikkat çekiyor.

Videodaki bir diğer önemli unsur da telefon dilinin Vietnamca olması. Google Pixel A modellerinin üretimini Vietnam’da gerçekleştiriyor.

google pixel 7a

Telefonda “Smooth Display” (Pürüzsüz Ekran) olarak adlandırılan bir ekran bulunuyor. Bu ekranın yenileme hızı 60 veya 90 Hz olarak ayarlanabiliyor. Bunun Pixel A telefonları için bir ilk olduğunu belirtmek gerekiyor.

Google Pixel 7a ne zaman tanıtılacak?

Daha önceki sızıntılarda 7a’nın Samsung tarafından üretilen bir ekran ve Sony tarafından üretilmiş bir ana kamera sensörü taşıyacağı belirtilmişti. Buna ek olarak, telefonda kablosuz şarj desteği sunulacağı iddia edilmişti. Son sızıntı bu konularda bir detay vermiyor.

Google’ın Pixel 7a duyurusunu mayıs ayındaki I/O 2023’te yapması bekleniyor. Sol tarafa yerleştirilmiş SIM kart tepsisi, 10.1 mm kalınlık ve kulaklık jakı bulunmaması da telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER