Teknoloji

Pinterest Idea Pins özelliğine popüler müzik desteği

pinterest idea pins

Pinterest Idea Pins adını taşıyan TikTok benzeri video özelliği için sunduğu müzik seçeneklerini artırmak için plak şirketleriyle yeni anlaşmalar imzaladı. Warner Music Group, Warner Chappell Music, Merlin ve BMG gibi plak ve lisans şirketleriyle anlaşan Pinterest, kullanıcılarına videolarını Ed Sheeran, Paramore ve Twenty One Pilots gibi isimlerin şarkılarıyla renklendirme imkanını sunuyor.

Fikir panoları oluşturmak ve organize etmek için kullanılan Pinterest, Idea Pins özelliğini 2021’de duyurmuştu. TikTok ve Instagram hikayeleri arasında bir yerde duran Idea Pins, kullanıcıların hızla bakılabilecek fotoğraflar veya kısa videolar paylaşmasını mümkün hâle getiriyor.

Temmuz ayında Pinterest Idea Pins için ürün etiketleme tarzı “influencer” araçları sunmuştu. Böylelikle kullanıcıların Idea Pins ile yaptıkları paylaşımlardan para kazanmaları mümkün hâle gelmişti. Buna ek olarak, Pinterest bu formatta yapılan paylaşımlardan etkileşim sayılarına göre para kazanılmasını sağlayan bir programı da hayata geçirmişti.

Pinterest Idea Pins, müzik katalogununun genişlemesiyle birlikte TikTok’un yanı sıra Instagram Reels ve YouTube Shorts gibi diğer kısa video servisleriyle de arasındaki mesafeyi kapatmış oluyor. Hem YouTube’un hem de Instagram’ın kısa video formatındaki içerikleri artırmaya yönelik adımlar atması, bu alandaki rekabetin biraz daha kızışacağını gösteriyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER