Pinokyo Disney+ ekranlarında yeniden canlanıyor

Nesilden nesile aktarılan ve her yaş grubu için büyüsünü yitirmeyen Pinokyo Disney+ ekranlarında yeniden canlanıyor. Oscar ödüllü yönetmen Robert Zemeckis’in yönettiği Pinokyo, 8 Eylül’de Disney+ kütüphanesine ekleniyor.

Disney’in imzasını taşıyan filmde Oscar ödüllü usta oyuncu Tom Hanks, Pinokyo’nun ustası Gepetto’ya hayat verirken, Pinokyo’yu ise Benjamin Evan Ainsworth seslendiriyor. Joseph Gordon-Levitt’in Jiminy Cricket’ı canlandırdığı filmde hikayenin bilinen yüzlerinin yanı sıra Oscar adayı oyuncu Lorraine Bracco’nun seslendirdiği Sofia the Seagull adlı yeni bir karakter de ekleniyor.

Orijinal animasyonda yer alan ‘When You Wish Upon a Star’ şarkısıyla birlikte Oscar adayı müzisyenler Alan Silvestri ve Glen Ballard’ın bestelediği yeni orijinal parçalar da izleyicilerle buluşacak.

Pinokyo Disney+ abonelerinin karşısına Robert Zemeckis ve Chris Weitz’ın birlikte kaleme aldığı senaryoyla çıkacak. Disney+ filmin büyüklerin içindeki çocuk ruha sesleneceğini, çocukları ise eşsiz ve tılsımlı bir yolculuğun beklediğini belirtiyor.