Camera Raw desteği Photoshop iPad uygulaması için geliyor

google news abone ol

Adobe, Camera Raw’u Photoshop iPad sürümüne getiriyor. Bu yeniliğin nasıl çalışacağını ise yukarıda izleyebileceğiniz, uygulamalı bir videoda gösterdi.

iPad’de Photoshop’un kıdemli ürün müdürü olarak görev yapan Ryan Dumlao, Camera Raw’un doğrudan bir kameradan (kendi sunumunda bir Fujifilm makine kullandı) içe aktarılan RAW ve DNG fotoğraflarını veya iPhone 12 Pro ve 13 Pro’dan ProRAW dosyalarını düzenlemek için nasıl kullanılabileceğini gösteriyor.

Camera Raw, Photoshop içinde gelişmiş RAW görüntü düzenlemeye izin veren ve uzun süredir varlığını koruyan bir eklentidir. Aynı zamanda Lightroom’un işleme motorunun teknik temelini oluşturur. Dumlao’nun videosu, masaüstü sürümüne taşınabilen tahribatsız düzenleme amacıyla RAW dosyasını akıllı bir nesne olarak içe aktarmak da dahil olmak üzere, Photoshop’ta çeşitli ayarları ve pozlama parametrelerini nasıl düzenleyebileceğinizi gösteriyor. Dumlao, sunumunda, tek tek ağaç dallarını kaldırmak ve fotoğrafındaki belirli bir ipin rengini ayarlamak gibi görevleri gerçekleştirmek için Photoshop özelliklerini kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft'tan Windows 11 yüklü sistemlerde yaşanan oyun sorunlarını çözen güncelleme

Birçok fotoğrafçı Lightroom’u birincil düzenleme aracı olarak kullanırken, iPad için Photoshop’a Camera Raw eklemek, Photoshop’u iş akışlarının büyük bir parçası olarak kullanan iPad sahipleri için fotoğraf düzenleme yeteneklerini önemli ölçüde genişletecektir. Adobe, özelliğin tam olarak ne zaman yayınlanacağını açıklamadı, yalnızca yakında geleceğini söylemekle yetindi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR