Adobe Photoshop’a gökyüzü değiştirme aracı ekliyor

Adobe, Photoshop için yapay zekâ destekli bir gökyüzü değiştirme aracı hazırladı. Bu araç sayesinde fotoğraflarda gökyüzünü birkaç tıklatmayla değiştirmek mümkün hâle gelecek. Özelliğin ön izlemesini YouTube’da paylaşan şirket, detayları önümüzdeki ay düzenleyeceği Adobe Max etkinliğinde anlatacak.

Makine öğrenmesiyle otomatik olarak fotoğrafların ön ve arka planlarını belirleyebilen bu araç, kullanıcıları ikisini ayırabilmek için karmaşık maskeler geliştirmekten kurtaracak. Kullanıcılar bu araca bazı gökyüzü görselleri yükleyebilecek.

Yüklenen görsellerin sıcaklık gibi değerleri algoritmalar tarafından otomatik olarak iyileştirilecek. Örneğin, sıcak ve altın renginde bir gün batımı eklerseniz, fotoğraftaki geri kalan renkler de buna uygun olarak düzenlenecek.

Adobe bu tarz bir araç sunan ilk şirket değil. Luminar da geçtiğimiz yıldan bu yana fotoğraflardaki gökyüzünü tek bir tıklatmayla değiştirmeye yardımcı oluyor. Adobe yeni aracıyla, fotoğraf düzenleyicisini makine öğrenmesi yardımıyla nasıl geliştirdiğini gözler önüne seriyor. Adobe’nin yeni Photoshop özelliğinin gün doğumu veya batımı fotoğraflarıyla beğeni almak isteyen sosyal medya fenomenlerinin işine yarayacağı söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Play Store'un veri gizliliği bölümü şubat ayında kullanıma açılacak

Adobe, Photoshop için hazırladığı gökyüzü değiştirme aracının uygulamaya ne zaman ekleneceği konusunda bilgi vermedi. Bu konudaki detayları duymak için 20-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Adobe Max etkinliğini beklemek gerekiyor.

SharePlay özelliğini getiren iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 yayınlandı

Apple bu akşam iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 güncellemelerinin dağıtımına başladı. Bu yeni sürümle gelen en büyük yenilik SharePlay oluyor. SharePlay, başlangıçta iOS 15'te sunulması...

Huawei FreeBuds Lipstick hızlı inceleme: Hem göze hem de kulağa hitap ediyor

Huawei'nin Viyana'da düzenlediği Nova 9 lansmanında duyurduğu ürünlerden bir tanesi de FreeBuds Lipstick oldu. Aslına bakarsanız, bu ürünün diğerlerinin önüne geçtiğini bile söylemek yanlış...

PayPal’dan Pinterest iddiası hakkında açıklama

PayPal bir açıklama yaparak Pinterest ile ilgilendiğine dair çıkan haberleri yalanladı. Ödeme şirketinin sosyal platformu 45 milyar dolar karşılığında satın alacağı iddiası geçtiğimiz haftanın...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun