Philips Hue Siri Kısayolları desteğini yıl sonunda alacak

Philips Hue bir kez daha Apple ile işbirliğine gidiyor. Popüler akıllı aydınlatma markası Apple HomeKit ile eş zamanlama imkanı sunan ilk markalardan biri olmuş ve akıllı ev aydınlatmalarını Apple’ın Home uygulaması veya Siri üzerinden kontrol etme imkanı sunmuştu. Philips Hue Siri Kısayolları desteğine de yakında kavuşacak.

Siri Kısayolları özelliğiyle kullanıcılar sesli Siri komutlarını tercihlerine göre özelleştirebiliyor. Hatta dileyenler bu kısayolları tek seferde birden fazla aksiyonu başlatacak şekilde programlayabiliyor.

Apple yaz mevsiminin başında düzenlediği WWDC konferansında sonbaharda iOS 12 ile birlikte Siri’de gerçekleştireceği büyük değişiklikleri duyurmuştu. Bu değişikliklerden biri olan Siri Kısayolları ile iOS kullanıcılarının özel kalıplar oluşturarak bilgiye hızlı biçimde ulaşması veya bazı eylemleri vakit kaybetmeden gerçekleştirebilmesi mümkün hâle gelmişti.

Philips Hue ve Siri Kısayolları entegrasyonu sayesinde kullanıcılar “Hey Siri, haydi uyuyalım” şeklinde bir cümle kurduklarında Hue akıllı lambanın parlaklığı yavaş yavaş azaltılmaya başlayacak. Buna eş zamanlı olarak, telefonla eş zamanlanan bir AirPlay uyumlu hoparlörde uyku öncesine uygun bir müzik duyulabilecek.

Philips Hue Siri Kısayolları ile farklı aksiyon reçeteleri oluşturabilecek. Örneğin, kullanıcılar Siri’ye sadece akşam yemeği zamanı olduğunu söyleyerek Hue aydınlatma sisteminden gelen ışığın rengini değiştirebilecek. Bu kısayollar Hue uygulaması üzerinden oluşturulabilecek.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun