Philips Everplay BT3900W Bluetooth hoparlör İncelemesi

Akıllı telefonu için makul fiyatlı bir hoparlör arayanlar için dikkate değer

google news abone ol
Yaklaşık 350 TL'lik fiyat etiketine sahip olan Philips BT3900W, akıllı telefon veya tabletinin yanında güçlü ses veren, aynı zamanda dayanıklı bir hoparlör isteyenler için değerlendirmeye alınabilir.

DEĞERLENDİRME

Tasarım
Özellikler
Ses
Performans

Akıllı telefonlar ses deneyimi tarafında önemli gelişim kaydettiler. Ancak hoparlörleriyle yüksek ses deneyimi sunmak genellikle üst segment akıllı telefonların yeteneği olmakla sınırlı kalıyor. Giriş veya orta segment Android telefonlarla ortalamanın üstünde ve daha yüksek ses şiddetine sahip bir deneyim elde etmek için en makul yol harici bir hoparlör edinmek gibi görünüyor.

Bluetooth bağlantısının yaygınlaşması ve bu kablosuz bağlantı desteğini sunan ürünlerin fiyatının epey düşmesi sayesinde, kullanıcılar bu tarz ürünlere daha fazla ilgi gösterir oldu. Philips markalı, BT3900W taşınabilir kablosuz hoparlör de bu ürünlere en son örneklerden biri olarak dikkat çekiyor.

Philips Everplay BT3900W Bluetooth hoparlör İncelemesiPhilips Everplay BT3900W Bluetooth hoparlör İncelemesiPhilips Everplay BT3900W, çantaya rahatlıkla sığan, elde de rahatça taşımaya olanak sağlayan boyutlarda geliyor. 350 gr. ağırlık biraz fazla gibi görünse de, pratikte o kadar fazla sorun yarattığını söyleyemeyiz. Hoparlörün yüzey alanı 6 inçlik bir akıllı telefondan biraz daha büyükçe, kalınlığı ise akıllı telefonların ortalama kalınlığına göre biraz fazla. Elde uzun süre tutmak istemeyebilirsiniz, ancak kutusundan çıkan ve hoparlörün kenarındaki yuvasından bağlanan, aynı zamanda USB kablosu işlevini de gören bilek kayışı sayesinde bileğinize asılı şekilde de istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan bu hoparlörün ön yüzü DuraFit özel kumaş kaplı. Bu da cihazın biraz daha şık görünmesini sağlıyor. Arka yüzey ise plastik. Ayrıca iki adet ince uzun şerit de hoparlörün bir yüzeye konulduğu zaman tamam temas etmemesini, böylelikle çizilme gibi durumlara karşı korunmasını sağlıyor. Ne var ki, bu şerit yuvasından kolaylıkla çıkacak ve zamanla zarar görebilecek nitelikte. IP57 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklılığı belgelenen BT3900W’yi dışarıda yağmur altında bile gönül rahatlığıyla kullanmanız mümkün olacaktır.

Philips Everplay BT3900W Bluetooth hoparlör İncelemesiPhilips Everplay BT3900W Bluetooth hoparlör İncelemesiPhilips BT3900W bağlantı olarak öncelikle Bluetooth’u tercih ediyor. 30 metrelik bir menzile sahip ki, Bluetooth bağlantısının epey güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Evin içinde, kaynaktan yaklaşık 15 metre uzaklıktayken ve arada iki duvar ve bir oda varken, kaynaktan kablosuz olarak kesintisiz müzik akışı gerçekleştirmek mümkün oldu.

Üstünde yer alan dahili mikrofon sayesinde, eller serbest şekilde telefon görüşmeleri de gerçekleştirmek mümkün oluyor. Bu şekilde uzun uzun sohbet etmek pek olası görünmüyor, çünkü BT3900W’in mikrofonu sesi epey derinden veriyor. Bununla birlikte karşı taraf bir hoparlörle konuştuğunuzu anlayacak ve lâfı fazla uzatmak istemeyecektir. Bir telefon geldiğinde, hoparlörün üstünde, sağ kenarda sıralanmış olan açma kapatma, çalma, duraklatma, Bluetooth tuşlarından; çalma tuşuna basarak gelen çağrıyı cevaplayabilirsiniz.

Philips BT3900W 4 Watt gücünde tek bir hoparlör barındırıyor. Bas radyatörlü bir sürücü içeren bu hoparlör müzik dinlerken bas sevenleri bir hayli memnun edecektir. Ses şiddeti doyurucu seviyede, ancak ses şiddetini çok artırdığınızda hafif de olsa parazitlenme, patlama hissedebilirsiniz. Hoparlör genel olarak alçak ve yüksek frekansları güçlendiriyor, orta frekansların etkisi düşük. Müzik dinlerken veya film izlerken bu uygun fiyatlı hoparlör işinizi fazlasıyla görecektir.

BT3900W’nun pilinin 8 saate kadar dinleme süresi sunduğu belirtiliyor. Pratikte de bu ürün gerçekten yüksek bir pil ömrü sunduğunu belli ediyor. Bu tarz hoparlörler genellikle sürekli kullanım yerine, ihtiyaç duyulduğu zaman, en fazla 1-2 saat gibi süreler boyunca kullanılan ürünler. Birinci gün şarj ettikten sonra yeniden şarj etmeye ancak 4’üncü veya 5’inci gün ihtiyaç duyacaksınız. Şarj işlemi kutudan çıkan kayış biçimli kabloyla, bilgisayara bağlayarak gerçekleştiriliyor.

Philips BT3900W, YouTube’da video izlerken, akıllı telefon veya tablette film keyfi yaşarken veya müzik dinlerken, sesin etkisini daha da artırmak veya başkalarını da eğlenceye dahil etmek için kullanışlı bir ürün. Suya ve toza dayanıklı sağlam gövdesi, onu dışarıda kullanım için de elverişli hâle getiriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google büyük beklentilerle açtığı Stadia bulut oyun hizmetini kapatıyor

Google, bulut oyun hizmeti Stadia'yı kapatıyor. Hizmet, 18 Ocak 2023'e kadar oyuncular için açık kalmaya devam edecek. Google, yurt dışındaki kullanıcıların Google Store üzerinden...

Twitter’dan video izleme deneyimini değiştirecek önemli yenilikler

Twitter TikTok etkisine kapılan sosyal medya platformları arasında yerini alıyor. Mikro blog servisinde videolar artık TikTok'takine benzer şekilde tam ekranda gösterilecek. Buna ek olarak,...

Intel yazılım öncelikli yaklaşımla geliştirici inovasyonunu hızlandırmayı hedefliyor

Intel Innovation'ın ikinci gününde açık bir ekosistemi teşvik etmeye yönelik çabalarının ve yatırımlarının silikondan sistemlere, uygulamalara ve yazılım yığınının tüm seviyelerinde topluluk inovasyonunu nasıl...

Razer ve Qualcomm 5G destekli taşınabilir oyun cihazı için güçlerini birleştirdi

Logitech G Cloud Gaming Handheld taşınabilir oyun cihazı kısa süre önce tanıtılmıştı. Bu cihazın karşısına bir rakip çıkması da fazla zaman almayacak. Razer Edge...

Yeni sızıntı Snapdragon 8 Gen 2 için farklı yapılandırmayı gösteriyor

Ünlü duyumcu Digital Chat Station, haziran ayında yaptığı bir paylaşımda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin 1+2+2+3 çekirdek konfigürasyonuna sahip olacağını belirtmişti. İşlemcide bir adet...

Öğrenciler için farklı tablet önerileri – Video

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı; ilkokul, ortaokul ve liselerde yeni dönem birinci ayını doldurmaya yaklaşırken üniversite öğrencileri de kampüslerinin yollarını tutmaya başlıyor. Yeni bir döneme...

Disney+’tan bir Türk dizisi daha: Ben Gri

Disney+ Ben Gri adını taşıyan yeni orijinal Türk dizisini duyurdu. Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği 'Ben Gri'nin yönetmen koltuğunda  Yağmur Taylan ve Durul Taylan oturuyor. Başrollerinde Timuçin Esen ile Ebru Özkan’ı buluşturan...
Philips Everplay BT3900W Bluetooth hoparlör İncelemesiYaklaşık 350 TL'lik fiyat etiketine sahip olan Philips BT3900W, akıllı telefon veya tabletinin yanında güçlü ses veren, aynı zamanda dayanıklı bir hoparlör isteyenler için değerlendirmeye alınabilir.