Eğlence

Persona 5 evreninde yepyeni bir mobil oyun

persona 5: the phantom x

Çinli şirket Perfect World Games’e ait olan Black Wings Game Studio, Persona 5 evreninde geçen yeni bir mobil oyun duyurdu. Önceki yan oyunlar Persona 5 Strikers ve Dancing in Starlight, orijinal ekibi içerirken, bu oyun tamamen yeni karakterlerle karşımıza çıkıyor. Atlus tarafından yapılmamış olsa da, Persona: Phantom of the Night (ya da Persona 5: The Phantom X, kısaca P5X) SEGA’nın onayını aldı. Ayrıca, ana Persona oyunlarının arkasındaki ekip olan P-Studio’nun gözetimi altında geliştirildi.

Şu ana kadar gösterilen fragmanlarda, lise hayatı ile Metaverse hırsızlığını bir arada götüren kırmızı saçlı bir ana karakter, P4’ün Chie’sini anımsatan kahverengi saçlı bir kız ve Morgana gibi dönüşebilen konuşan bir baykuş görüyoruz. Geliştirici, uzun siyah saçlı başka bir kadın karakter ve Igor’un Velvet Room’daki yeni yardımcısı için de karakter çalışmaları yayınladı.

Oyunun duyurusuna göre, franchise karakter tasarımcısı Shigenori Soejima oyunun ana karakterini ve özel Personasını oluşturdu. Aşağıdaki fragmanı izlerseniz, Black Wings’in orijinal Persona 5 oyununun görünüm ve hissini oldukça iyi yakaladığını görebilirsiniz. Aynı oynanış ve savaş efektlerini kullanırken, aynı zafer yakın planlarına ve popüler P5 savaş müziği Wake Up, Get Up, Get Out There’a da yer veriyor.

Orijinal Persona 5 oyununun aksine, P5X ücretsiz oynanabilecek ve uygulama içi satın almalara sahip olacak. 29 Mart’tan itibaren Android, iOS ve Windows (port olarak) için beta testçilerine Çin’de sunulacak, ancak geliştirici oyunun bölge dışında yayınlanıp yayınlanmayacağını henüz açıklamadı.

İLGİLİ HABERLER