Periscope canlı yayınları Twitter zaman akışında gösterilecek

Periscope Twitter

Twitter zaman akışınız çok yakında daha kalabalık ve gürültülü hâle gelecek. Çok yakında Periscope’ta yayınlanan canlı yayın videolarını Twitter’ın uygulamalarında ve web sitesinde tweetler içinden oynatıldığını göreceğiz. Böylelikle Periscope yayınlarını izlemek için ayrı bir web sitesine veya uygulamaya gitmek gerekmeyecek.

Söz konusu özellik önümüzdeki birkaç gün içinde Twitter’ın iOS uygulamasına gelecek, daha sonraki bir tarihte de web sitesine ve Android uygulamasında kullanıma sunulacak.

Bu özellik sayesinde Periscope uygulaması aracılığıyla Twitter’da paylaşılan videolar zaman akışı, arama sonuçları veya bir başka kullanıcının profil sayfası içinde gezinirken otomatik olarak oynatılmaya başlanacak. Bir videoya tıklatmak onun tam ekranda görüntülenmesini sağlayacak, tıpkı Periscope’un canlı yayınında olduğu gibi yorumlar ve kalpler de gösterilecek.

periscope-twitter-120116-2

Bu yenilik bazı kullanıcılar için büyük rahatlık getirecektir. Böylelikle herhangi bir canlı yayına sadece birkaç saniye için bakmak, daha sonra zaman akışına geri dönüp Twitter’da gezinmek mümkün olacak. Aynı zamanda birçok kullanıcı için de bu yenilik, birçok yeni otomatik başlatılan videonun zaman akışına eklenmesi anlamına geliyor.

Ayrıca bu hamle, Twitter’ın geçen yıl satın aldığı Periscope’u platformun daha resmi bir parçası hâline getirmek için attığı önemli bir adım olarak nitelendirilebilri. Geçen yıl mart ayında çıkan Periscope’un üyelikleri Twitter’a bağlanıyordu. Bunun yanı sıra mobil cihazda canlı yayınları izlemek için Periscope uygulamasının yüklü olması ve açılması gerekiyordu.

Ayrıca bu son adım Twitter ile olan bağlılığı ve Twitter kitlesinin Periscope’a katılımını artıracaktır. Periscope canlı yayın etkinlikleri birkaç saat de sürebiliyor. Twitter uygulamasını veya uygulamasını terketmek zorunda olmamak, kullanıcıların Twitter içinde geçirdikleri zamanı daha hatırı sayılır oranda artıracaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...