Patreon gelen tepkilerin ardından ücret artışını geri çekti

patreonPatreon CEO’su Jack Conte, gelen tepkilerin ardından daha önce duyurusunu yaptıkları ücret artışını uygulamaktan vazgeçtiklerini açıkladı. Platform bu süreçte yeni servis ücretleriyle düzeltmeye çalıştığı sorunları ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerini devam ettirecek. Bu konuda platforma üye olan içerik sahiplerinden de destek alınacak.

Önerilen yeni sistem, hem içerik sahipleri hem de destekçileri için olumsuz yönler barındırıyordu. Platform, yapılan bağışlardan yüzde 2.9 oranında bir kesinti yapmayı ve 35 cent işlem ücreti almayı istemişti. Bu öneri, işlem modelindeki bir değişimin üzerini örtmek için sunulmuştu.

Söz konusu değişim, bağışçılardan aylık ücret almak yerine işlem başına ücret alınmasını öngörülmüştü. Bunun küçük bağışları orantısız biçimde etkileyebileceği iddia edilmiş ve pek çok içerik sahibi de bu durumun şimdiden kendilerini olumsuz olarak etkilediğini öne sürmüştü.

Patreon kullanıcılarının güvenini yeniden kazanmak için söz verdi

Hem içerik sahiplerinin hem de bağışçılarının güvenini kaybeden Patreon, bu durumu telafi etmenin sözünü verdi. Conte, geri çektikleri değişiklik teklifinde küçük bağışların önemini göz ardı ettiklerini kabul etti.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun