Patreon gelen tepkilerin ardından ücret artışını geri çekti

patreonPatreon CEO’su Jack Conte, gelen tepkilerin ardından daha önce duyurusunu yaptıkları ücret artışını uygulamaktan vazgeçtiklerini açıkladı. Platform bu süreçte yeni servis ücretleriyle düzeltmeye çalıştığı sorunları ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerini devam ettirecek. Bu konuda platforma üye olan içerik sahiplerinden de destek alınacak.

Önerilen yeni sistem, hem içerik sahipleri hem de destekçileri için olumsuz yönler barındırıyordu. Platform, yapılan bağışlardan yüzde 2.9 oranında bir kesinti yapmayı ve 35 cent işlem ücreti almayı istemişti. Bu öneri, işlem modelindeki bir değişimin üzerini örtmek için sunulmuştu.

Söz konusu değişim, bağışçılardan aylık ücret almak yerine işlem başına ücret alınmasını öngörülmüştü. Bunun küçük bağışları orantısız biçimde etkileyebileceği iddia edilmiş ve pek çok içerik sahibi de bu durumun şimdiden kendilerini olumsuz olarak etkilediğini öne sürmüştü.

Patreon kullanıcılarının güvenini yeniden kazanmak için söz verdi

Hem içerik sahiplerinin hem de bağışçılarının güvenini kaybeden Patreon, bu durumu telafi etmenin sözünü verdi. Conte, geri çektikleri değişiklik teklifinde küçük bağışların önemini göz ardı ettiklerini kabul etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...