Parrot Disco Drone saatte 80 kilometre hıza ulaşabiliyor

CES 2016’da duyurusu yapılan Parrot Disco drone alışılmış pervaneli hava aracı tasarımını değiştiriyor, bunun yerine saatte 80 kilometreye varan hızla havalanmayı mümkün kılan büyük ve sabit kanat tasarımını sunuyor.

Şu anda piyasada olan pek çok bireysel drone hava aracı benzer şekilde dört pervaneli yapıya ve yavaş hızlara sahip. Ancak Parrot’ın yeni drone’u Disco tamamen farklı bir yaklaşım sergiliyor, daha çok bir Stealth bombardıman uçağına benziyor. Disco bireysel tüketici pazarına çıkış yapacak ilk kanat yapılı drone olacak ve bu nedenle beklemeye değer gibi görünüyor.

Parrot Disco Drone’un kanatları çıkarılabiliyor, böylelikle kolaylıkla taşınıyor. Ayrıca bu şekilde sert inişlerde zararın önüne geçilecektir. Aslında bundan pek endişe duymak gerekmiyor, çünkü sadece 680 gr. ağırlığıyla havada kalmak için fazla çaba göstermesi zorunlu olmayacaktır.

Parrot’a göre, yeni Disco Drone saatte 80 kilometreye varan hıza ulaşabiliyor ve tek bir şarjla kabaca 45 dakikalık uçuş yapabiliyor. Bunu düzgün tasarım, kolay kalkış ve iniş ve burunda yer alan 14 megapiksel HD kamera ile birleştirdiğimizde, karşımızda eşsiz bir drone var gibi görünüyor. Uçuş sırasında otomatik pilot devreye girebiliyor, bu şekilde herhangi bir yanlış manevra ile uçan aracın düşmesinin önüne geçiliyor. Parrot bu aracı uçurmanın video oyununda bir uçak uçurmak kadar kolay olduğunu iddia ediyor.

Parrot, Disco drone’un 2016 yılı içinde çıkacağını söyledi, ancak tam olarak ne zaman satışa sunulacağını veya ne kadara satılacağını henüz netleştirmedi.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...