Papa Francis Instagram hesabı açıyor

papa francis instagram

Instagram’da paylaşımların gösterilmesine ilişkin algoritmanın değiştirileceği, hafta içinde duyurulmuştu. Sosyal paylaşım sitesi, yakın zamanda gerçekleştirilecek algoritma değişikliği öncesinde önemli bir kullanıcı daha kazanıyor. Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis Instagram hesabını 19 Mart itibarıyla aktif hâle getirecek.

Söz konusu açıklama, bir Papalık sözcüsü tarafından Vatikan’da yayın yapan bir radyoya yapıldı. Papa, Instagram’da “franciscus” rumuzuyla boy gösterecek. Açıklamada Papa’nın Instagram hesabını nasıl kullanacağı konusunda bilgi verilmedi.

Papa Francis, sosyal medyaya yabancı bir isim değil. Twitter’da da oldukça aktif bir performans sergileyen ve İngilizce dini mesajlar paylaşan Francis’in yaklaşık 9 milyon takipçisi bulunuyor. Twitter paylaşımlarını genellikle yazılı olarak yapan Francis, Instagram’dan takipçileriyle daha görsel bir yolla iletişim kurmuş olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...