Teknoblog Dijital Foto Panasonic’in yeni Micro Four Thirds makinesi: Lumix GH2 – Galeri

Panasonic’in yeni Micro Four Thirds makinesi: Lumix GH2 – Galeri

PAYLAŞIN

Panasonic değiştirilebilir lensli Micro Four-Thirds ailesine yeni bir üye ekledi. Lumix GH2’nin 3D lens ile birlikte kullanıldığında üç boyutlu fotoğraflar çekebilme gibi heyecan verici bir özelliği bulunuyor. Bunun yanı sıra yeni sinema modu da dikkat çekici. Bu mod kullanıcılara sinema tadında video klipler çekme imkanı sunuyor.

Ayrıca Lumix GH2’de çerçeve oranlarının yüzde 80, yüzde 160, yüzde 200 ve yüzde 3000 oranında yavaşlatılarak çekim yapılabilen farklı film modları da bulunuyor. Dokunma destekli otomatik odaklama sayesinde LCD ekranı kullanarak istediğiniz noktaya odaklama yapabilirsiniz. Kamerada 16.05 megapiksellik, çoklu açılı LIVE MOS sensör bulunuyor. Tam çözünürlükteyken saniyede beş çerçeve art arda çekim yapabilen bu kameranın dokunmatik ekranı 3 inç’lik büyüklüye ve 460 bin noktaya sahip. Ekran bir kenardan bir kenara 180 derece, yukarıya ve aşağıya doğru 270 derece dönebiliyor.

Panasonic Lumix GH2’nin siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunacak. Aralık ayında çıkması beklenen bu makinenin gövdesi yurtdışında 899.99$’a satılacak. Lumix G Vario 14-42mm lens ile 999.95$’a, Lumix G Vario HD 14-140mm lens ile ise 1499.95$’a bu makineye sahip olmak mümkün.

Galeri: Panasonic Lumix GH2
[nggallery id=413]

İlgili – Panasonic

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz