Panasonic HX-A1 giyilebilir kamera bakış açısını slow-motion kaydetme imkanı sağlıyor

panasonic-hx-a1

Panasonic, yeni giyilebilir hareket kamerası HX-A1’i görücüye çıkardı. Şirket tarafından “giyilebilir, ultra-kompakt hareket kamerası” olarak tanımlanan HX-A1, tartıda sadece 45 gram çekiyor. Hafifliğine ek olarak; suya, toza ve donmaya karşı dayanıklı olması da Panasonic HX-A1’in zorlu doğa koşullarında taşınmak için ne kadar uygun bir cihaz olduğunu ortaya koyuyor. Panasonic, HX-A1’in yoğun aksiyon içeren eylemler öncesinde vücuda bağlanarak farklı perspektiflerden görüntüler elde etmeyi mümkün kılacağını vurguluyor.

Panasonic HX-A1’in karanlıkta da görüntü kaydı yapabilmesi kameranın en önemli özelliklerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Ayrı olarak satılan kızılötesi ışık kaynağı ve HX-A1’in kutusundan çıkan kızılötesi gece modu filtresini kullanarak ışıksız ortamlarda da video kaydı yapmak mümkün hâle geliyor.

Yerleşik Wi-Fi ve “Kablosuz İkiz Kamera”, Panasonic HX-A1’in diğer özellikleri arasında bulunuyor. “Kablosuz İkiz Kamera” özelliği şu şekilde çalışıyor: Kablosuz ağa bağlandığı zaman Panasonic HX-A1, görüntüsünü Panasonic W970 ve W870 kameralardan kaydedilen görüntülerle birleştiriyor. Böylelikle birden fazla yayının veya açının eş zamanlı olarak gösterilmesinin önü açılıyor.

Panasonic’in yeni kamerası 60 fps’de 1280 x 720 piksel ve 120 fps’de 848 x 480 piksel görüntü kaydı yapabiliyor. Panasonic HX-A1 ile birlikte slow-motion videolar da çekilebilecek.

Panasonic’in HX-A1 için hazırladığı özel aksesuarlar da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Giyilebilir hareket kamerasının piyasaya ne zaman sürüleceği ve fiyat etiketinde ne yazacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....