Ana Sayfa Ürünler Akıllı Telefon Panasonic Android akıllı telefon serisini önümüzdeki bahar aylarında Avrupa'ya taşımayı hedefliyor

Panasonic Android akıllı telefon serisini önümüzdeki bahar aylarında Avrupa’ya taşımayı hedefliyor

Panasonic şu anda Japonya’da satmakta olduğu akıllı telefonlarını bu ülkenin sınırları dışına da taşımanın peşinde. Japon şirketin bu planından bir süredir haberdarız. Nikkei, Osaka merkezli şirketin Android cihazlarını gelecek bahar aylarından itibaren Avrupa’da satmak için büyük telekomünikasyon şirketleriyle pazarlıklar yürüttüğünü duyurdu.

Nikkei’ye göre Avrupa marketi Kuzey Amerika ve diğer Asya ülkelerine yayılmadan önce bir test ortamı vazifesi görecek. Japonya’da Lumix markalı Android cihazları satmakta olan şirketin ürün gamına baktığımızda su geçirmeye karşı dayanıklı, 13.2 megapiksel kameralı, TV alıcısı veya kızılötesi veri transferi gibi teknik özelliklere sahip cihazları olduğunu görüyoruz. Panasonic’in bu hamlesi 2015 yılı itibariyle akıllı telefon işinin satışlarının yarısını deniz aşırı ülkelerde yapmasına yönelik öngörüsünün gerçekleşmesi için ilk adım niteliği de taşıyor diyebiliriz. Şirketin bu hedefine ulaşması için yaklaşık 7.5 milyon ürün satması gerekiyor.

İlgili – Reuters
İlgili – Nikkei

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,338BeğenenlerBeğen
11,808TakipçilerTakip Et
4,838TakipçilerTakip Et
38,669AboneAbone Ol

İNCELEMELER