Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon Panasonic Android akıllı telefon serisini önümüzdeki bahar aylarında Avrupa’ya taşımayı hedefliyor

Panasonic Android akıllı telefon serisini önümüzdeki bahar aylarında Avrupa’ya taşımayı hedefliyor

PAYLAŞIN

Panasonic şu anda Japonya’da satmakta olduğu akıllı telefonlarını bu ülkenin sınırları dışına da taşımanın peşinde. Japon şirketin bu planından bir süredir haberdarız. Nikkei, Osaka merkezli şirketin Android cihazlarını gelecek bahar aylarından itibaren Avrupa’da satmak için büyük telekomünikasyon şirketleriyle pazarlıklar yürüttüğünü duyurdu.

Nikkei’ye göre Avrupa marketi Kuzey Amerika ve diğer Asya ülkelerine yayılmadan önce bir test ortamı vazifesi görecek. Japonya’da Lumix markalı Android cihazları satmakta olan şirketin ürün gamına baktığımızda su geçirmeye karşı dayanıklı, 13.2 megapiksel kameralı, TV alıcısı veya kızılötesi veri transferi gibi teknik özelliklere sahip cihazları olduğunu görüyoruz. Panasonic’in bu hamlesi 2015 yılı itibariyle akıllı telefon işinin satışlarının yarısını deniz aşırı ülkelerde yapmasına yönelik öngörüsünün gerçekleşmesi için ilk adım niteliği de taşıyor diyebiliriz. Şirketin bu hedefine ulaşması için yaklaşık 7.5 milyon ürün satması gerekiyor.

İlgili – Reuters
İlgili – Nikkei

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube videoları Android ve iOS'te arka planda nasıl oynatılır?

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz